Łazienka

Wanna asymetryczna – gustowne zagospodarowanie powierzchni łazienki

Wanna asymetryczna - gustowne zagospodarowanie powierzchni łazienki

Łazienka to jedno z pomieszczeń domowych, w których mieszkańcy spędzają dużo czasu. Urządzając takie pomieszczenie, dobieramy sanitariaty wedle upodobań wszystkich użytkowników. Wanna to niezbędny element łazienki dla osób lubiących zażywać długich kąpieli. Nowoczesnym rozwiązaniem w gustownej łazience jest wanna asymetryczna. 

Wanna asymetryczna przypomina trapez, trójkąt lub inny wielokąt. Z tego powodu często jest określana również mianem wanny narożnej. Jej specyficzny kształt pozwala na montaż sanitariatu w narożniku pomieszczenia, co zapewnia optymalne zagospodarowanie łazienki. Główną cechą charakterystyczną wanien asymetrycznych jest to, że posiadają one boki o różnej długości. Jeden z nich może być krótszy, drugi – inaczej ukształtowany lub dłuższy. To pozwala zyskać nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również dodatkowe miejsce w niewielkim pomieszczeniu.

Ponadto wanna asymetryczna różni się od tradycyjnej także konstrukcją misy, która może być owalna, z mocno skośnymi ścianami, może być również wyposażona w wyprofilowane siedziska i oparcia, co znacznie podnosi komfort podczas kąpieli. To sprawia, że wanny w takim kształcie są bardzo lubiane przez osoby starsze oraz dzieci, tym bardziej że często są one trochę niższe od wanien prostokątnych.

Wanna asymetryczna – idealna do każdej łazienki

Wanny asymetryczne dzięki swoim oryginalnym kształtom doskonale wtapiają się w przestrzeń każdej łazienki, zarówno tej małej, trudnej w adaptacji, jak również dużej i przestronnej. Zastosowanie tego typu sanitariatu na małym metrażu jest bardzo praktyczne, a dodatkowo oznacza optymalne zagospodarowanie powierzchni pomieszczenia. Wanny asymetryczne zajmują mniej miejsca, a jednocześnie oferują więcej przestrzeni kąpielowej.

Inaczej jest, gdy montujemy wannę asymetryczną w dużej łazience. Wtedy nie musimy oszczędzać powierzchni, dlatego możemy ustawić ją tak, aby zwiększyła atrakcyjność wystroju i zapewniła pełen komfort użytkownikom. Dodatkowo konstrukcja takiej wanny umożliwi sprawną organizację przestrzeni, ponieważ jej róg może być wykorzystywany jako półeczka na kosmetyki. Większość modeli można również wyposażyć w takie udogodnienia jak zagłówki, podłokietniki lub siedziska.

Jaką wannę asymetryczną wybrać?

Wybierając wannę asymetryczną, należy pamiętać, że na rynku dostępne są modele prawe i lewe. Jest to związane z tym, że produkty te najczęściej montowane są w narożniku pomieszczenia. Dobór należy dostosować do układu i aranżacji łazienki. Do ściany zawsze montujemy najdłuższy bok o prostym regularnym kształcie. Wanny asymetryczne mają różne wymiary i formy. Małe mogą mieć rozmiary 130 x 85 cm, natomiast większe – 196 x 139 cm. Dużą wygodę korzystania z takich sanitariatów zapewnią dodatki – może to być praktyczny parawan lub hydromasaż.

Dzięki swoim niestandardowym kształtom i wymiarom wanny asymetryczne pasują do każdej łazienki. Natomiast ich ciekawa forma doda pomieszczeniu elegancji i stylowego uroku.

Więćej na: https://onninen.pl/pl-PL/wanny/wanny-asymetryczne,c2742

Comment here