Kuchnia

Czego nie może zabraknąć w funkcjonalnej kuchni?

Czego nie może zabraknąć w funkcjonalnej kuchni

Planując wymarzoną kuchnię, dobrze jest nie tylko zaspokoić swoje estetyczne upodobania, ale przede wszystkim skupić się na praktycznych aspektach, dzięki której przebywanie w niej będzie czystą przyjemnością. Istnieje kilka rozwiązań, które pomagają usprawnić funkcjonowanie nawet na niedużej powierzchni. Poznaj kilka trików, dzięki którym gotowanie będzie dziecinne prosta, a kuchnia będzie zachwycać czystością i dobrą organizacją przestrzeni.

Cechy funkcjonalnego wnętrza

Nie jest tajemnicą, że aby móc cieszyć się dobrą organizacją przestrzeni, należy ją odpowiednio zaplanować. Wiadomo, że duże wnętrze daje spore możliwości aranżacyjne, jednak na niedużym metrażu również jest to możliwe. Wszystko to za sprawą praktycznych rozwiązań, które nie tylko przyczyniają się do atrakcyjnego wyglądu pomieszczenia, ale mogą także znacznie usprawnić gotowanie i inne kuchenne czynności. Praktyczna kuchnia (https://www.bricomarche.pl/lazienka-i-kuchnia/kuchnia) to miejsce, w którym wszystko znajduje się do przysłowiową ręką. Absolutnym minimum jest zadbanie o tzw. „trójkąt roboczy”, który zakłada rozmieszczenie lodówki, zlewu i kuchenki w odpowiedniej odległości. Zaleca się, aby sprzęty znajdowały się ok. 120-210 cm od siebie na planie trójkąta, gdyż znacznie ułatwia to przemieszczanie się i manipulowanie między poszczególnymi strefami.

Nie sposób wyobrazić sobie, aby użyteczna kuchnia nie miała odpowiedniej ilości blatów roboczych. Gwarantują one swobodną pracę, a co za tym idzie – wygodę podczas przygotowywania posiłków. Jeśli ze względu na niedużą powierzchnię trudno o wystarczającą długość, warto rozważyć rozkładane propozycje lub postawić na niezależną wyspę, która może subtelnie łączyć kuchnię z salonem lub jadalnią.

Sprawdzone pomysły

Podstawą sukcesu aranżacji kuchni, jest nie tylko to, co widoczne, ale przede wszystkim organizacja wewnątrz szafek. Jednym z pomysłów, które znacznie wpływają na komfort użytkowania, jest postawienie na szuflady. Są znacznie bardziej praktyczne niż klasyczne szafki, w których – z uwagi na głębokość – nietrudno o rozgardiasz. W szufladach sprawdzą się organizery, dzięki którym zawartość jest uporządkowana i zawsze pod ręką. Aktualnie można zaobserwować trendy, w którym całkowicie rezygnuje się z wiszących szafek na rzecz pojemnych szuflad.

Wybierając fronty oprócz dylematu pomiędzy matowym a błyszczącym wykończeniem, pojawia się kwestia frezów. Choć są efektowne, mają tendencję do gromadzenia kurzu, dlatego coraz częściej wybierane są całkowicie gładkie powierzchnie. Nie dość, że prezentują się niezwykle nowocześnie, to w zestawieniu z nowatorskimi systemami cichego domyku, czy „click on” sprawiają, że kuchnia prezentuje się efektownie, a przebywanie w niej sprawi Ci nieziemską satysfakcję. Artykuły, które będę idealnie pasować do kuchni Twoich marzeń, znajdziesz wśród naszego asortymentu – przekonaj się sam.

Comment here