Salon i sypialnia

Materac i łóżko – dlaczego są ważne?

Materac i łóżko – dlaczego są ważne

Podczas snu spędzamy jedną trzecią naszego życia. Kiedy śpimy, nasz organizm się regeneruje, przygotowuje na następny dzień, wypoczywa. Nic dziwnego, że chcemy, by owa aktywność była możliwie jak najpełniejsza, jak najdoskonalsza – po prostu lubimy spać i życzymy sobie, by nie budzić się na drugi dzień z bolącymi plecami. W tym celu musimy dobrać sobie odpowiedni materac.

Zanim wybierzemy to, na czym będziemy spali, powinniśmy się zmierzyć i zważyć – w wyborze materaca bardzo ważny jest nacisk ciała na całość łóżka. Warto sobie powiedzieć wprost, że konieczność spania na twardym podłożu jest mitem. Mit ów został stworzony w czasach, kiedy wypełnienia materacy robiono z twardej trzciny, w związku z czym trzeba było jakoś zachęcić klientów do zakupu. Tym niemniej, niektórzy chorzy mogą wymagać nieco twardszego podłoża do spania.

Dobrą inwestycją dla domu są materace Tempur. Ich cena (co można sprawdzić na tej stronie: https://senpo.pl/producer/tempur/ ) jest bardzo atrakcyjna w stosunku do jakości, zostały one bowiem stworzone z materiałów o doskonałej gramaturze.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o materacu?

Materac powinien być wykonany w sposób, który pozwala mu na cyrkulację powietrza przy jednoczesnej dobrej termoaktywności. Co to oznacza? Że nie może zanadto się rozgrzewać, ale nie może być również zbyt zimny. Odpowiednia temperatura to podstawa zdrowego snu, dlatego też nie możemy wychodzić z założenia, że wszystko da się jakoś uregulować, jeśli otworzymy okno.

Co prawda przepływ świeżego powietrza w czasie snu jest bardzo wskazany, aczkolwiek termoaktywność materaca jest szalenie ważna – zwłaszcza w przypadku, kiedy ma na nim spać osoba starsza. Im bardziej posunięty wiek, tym większa szansa na utratę ciepła – tak niestety działa organizm, kiedy lata uciekają.

Jaki materac wybrać dla osoby chorej?

Jeżeli mamy w domu osobę przewlekle chorą, to dobór materaca będzie zależał od wytycznych lekarza. Wszystko zależy od konkretnego zachorowania. Ważne, żeby temperatura w łóżku chorego była w miarę stała, a jego stan poprawiał się podczas snu. Właśnie dlatego chorym wybieramy możliwie jak najwygodniejsze łóżka. Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy niejeden sklep oferujący atrakcyjne miejsca do spania dla osób o różnej kondycji fizycznej i w różnym wieku.

Przy wyborze dobrego sklepu należy kierować się kilkoma założeniami: po pierwsze, bardzo ważne są opinie innych osób. Tutaj nie ma miejsca na pomyłkę, bowiem jeśli dany dystrybutor ma bardzo wiele negatywnych komentarzy, to znaczy, że najwyraźniej rozminął się z powołaniem albo powinien poprawić jakość świadczonych usług. Może to również oznaczać, że ktoś go wyjątkowo nie lubi – właśnie dlatego warto najpierw skontaktować się ze sklepem.

Reasumując, dobór materaca do łóżka jest kwestią wysoce indywidualną. Zależy w dużej mierze od stanu zdrowia, wagi, wzrostu, wieku czy nawet płci. Każdy z nas musi więc dokładnie sprawdzić, jaki nacisk na powierzchnię powoduje i jakie do tego łóżko powinien wybrać. Dzięki temu dużo prościej jest później zakupić dobrej jakości materac – taki, na którym faktycznie się wyśpimy.

Comment here