Porady

Jak zostać kadrową – 10 wskazówek

Jak zostać kadrową - 10 wskazówek

W zawodzie kadrowej spotkamy się z wymogiem skrupulatności, rzetelności ale rzeszą przepisów formalnych, które należy spełnić. Zawód ten nie tylko spotyka się z regulacjami, których wypełnianie jest elementem pracy, ale także często czynnikiem, decydującym o jej otrzymaniu. Poznaj wskazówki co do kariery kadrowej oraz to, czego zawód ten będzie od Ciebie wymagał.

Wskazówka 1 – Zdobądź wykształcenie związane z tą dziedziną

Szczególnie rekomendowanymi kierunkami będą te związane z ekonomią, zarządzania zasobami ludzkimi oraz finansami. Choć brakuje studiów bezpośrednio przygotowując do zawodu kadrowej, kierunki te będą świetną podstawą do dalszej pracy. Będą one zarówno dobrą podstawą merytoryczną jak i wartościową pozycją na CV, na którą przyszli pracodawcy patrzyć będą przychylnym okiem. Warto rozważyć tę inwestycję, nawet gdyby miała się ona okazać kosztowna.

Wskazówka 2 – Rozwijaj swoją wiedzę poprzez ofertę szkoleń

Podczas swoje zatrudnienia będziesz mieć prawdopodobnie okazje na uzupełnię wszelkiej brakującej wiedzy, szkolenie dla firm jest znakomitą okazją nabycia konkretnych i praktycznych umiejętności przydatnych  w Twoim życiu zawodowym. Ich szeroka oferta pozwala na dopasowanie ich do wszelkich potrzeb szkoleniowych. Jak wiadomo, człowiek nigdy nie przestaje się uczyć, czemu nie kontynuować by nauki na jednym ze szkoleń.

Wskazówka 3 – Posiadaj konkretne kompetencje miękkie

Takie cechy jak skrupulatność, łatwość nawiązywania kontaktów, organizacja czasu pracy, ale także i poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w powierzone obowiązki są wysoce cenione w tym środowisku. Pamiętaj o tym, iż pracować będziesz musiał(a) przy powtarzalnych czynnościach, w których poziom Twojego skupienia musi pozostać na wysokiej normie przez cały okres wykonywania zadań.

Wskazówka 4 – Niech Twoja praca, będzie również i Twoją pasją

Warto zatem by czynności te nie były dla Ciebie uciążliwe, a w miarę możliwości, stały się dla Ciebie naturalne. Wykształcając automatyzmy, ale także odczuwając poczucie misji oraz motywacji do jak najwyższej jakości pracy jej wyzwania nie będą dla Ciebie stanowiły problemu. Czując się dobrze z powierzonymi zadaniami, interesując się nimi, będziesz w stanie realizować je z dużo większą determinacją.

Wskazówka 5 – Podstaw na stopniowy rozwój

Sukces nie przychodzi w tym zawodzie od razu. Początki prawdopodobnie związane będą z obywaniem staży, realizacją prostych zadań. Stopniowo, wraz z Twoim rozwojem, ukażą się okazje do wkroczenia w obszar nie tylko większych obowiązków, ale także i wyższych stanowisk. Zmierzaj do nich stopniowo, niech nie tylko awans, podwyżka, czy lepsze zadania będą dla Ciebie motywacją, ale także i sama droga i rozwój zmierzając ku  ich osiągnięciu.

Wskazówka 6 – Nabieraj doświadczenia

Doświadczanie będzie Twoim największym atutem. Podejmuj projekty oraz zadania pozwalające Ci wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie kadrowości. Zdobądź potwierdzenie swoich kompetencji, pozyskaj cenne pozycje do swojego życiorysu, a okazji do pracy w branży będzie coraz więcej. To dzięki doświadczeniu i sukcesom podejmowanych ówcześnie inicjatyw pokazać możemy najlepiej, iż konkretne posada, zostanie przez nas dobrze obsadzona.

Wskazówka 7 – Kształć się w kierunku językowym

Kompetencje językowe są często czynnikiem nie tylko wzmacniającym naszą pozycję na rynku, lecz stają się powoli wymaganiem. Są one przydatne zarówno w codziennej komunikacji z zróżnicowanym zespołem jak i w przypadku różnych obcojęzycznych dokumentacji. Posiądź kompetencje w tym zakresie pozwalające zarówno na podstawową komunikację jak i posługiwanie się specjalistycznym językiem kadrowym w różnych językach świata. Takowe kandydatury rozpatrywane są niezwykle pozytywnie.

Wskazówka 8 – Znajdź metodę, by praca była harmonijna

Wraz z stopniowym poszerzaniem swoich kompetencji wypracowywać będziesz metodę i sposób organizacji pracy, szczególny dla Ciebie. Zadbaj by był on zgodny z specyfiką pracy HR. Wpisanie się w flow oraz ekosystem tego świata pozwoli Ci harmonijnie wejść w jego specyfikę, czynią Cię częścią firmy, nie jego osobnym, niepasującym elementem.

Wskazówka 9 – Bądź na bieżąco

Stale monitoruj zmieniające się przepisy, szukaj nowych informacji i technik pozwalających Ci sprawnie funkcjonować w przestrzeni HR. Jest to dynamicznie rozwijająca i zmieniająca się praktyka, warto śledzić zmiany w jej zachodzące by zaoferować jak najwyższą jakość naszych działań.

Wskazówka 10 – Zadbaj o siebie

Pamiętaj o tym, iż praca ta związana może być z wysokim poziomem stresu. Zadbaj o to, by odpowiednio się do niego przygotować. Wprowadź do swojej rutyny ćwiczenia  oraz praktyki relaksacyjne oraz reaguj odpowiednio, gdy Twoje obowiązki mogą okazać się przytłaczające. Oceń swoje możliwości oraz to, czy ten kierunek rozwoju, jest tym kierunkiem, z którym czujesz się komfortowo.

Comment here