Kuchnia

Jakie reflektory do kuchni wybrać?

Jakie reflektory do kuchni wybrać

Kuchnię nie bez powodu nazywa się sercem domu. Tutaj przygotowujemy posiłki, rozmawiamy, przyjmujemy gości. To pomieszczenie ma swój niepowtarzalny ciepły i przytulny klimat. Atmosfera to jednak nie wszystko, ponieważ kuchnia musi być funkcjonalna, a co za tym idzie – dobrze oświetlona. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo oświetlić kuchnię.

O czym należy pamiętać, wybierając reflektory do kuchni?

Wbrew pozorom kuchnia to pomieszczenie niezwykle wielofunkcyjne. Przede wszystkim służy do przygotowywania i jedzenia posiłków, jednak przychodzimy tu również, aby porozmawiać, odpocząć, wypić poranną kawę, popracować. To tutaj toczą się długie rozmowy i tworzą się wspomnienia na lata. Żeby jednak to wszystko było możliwe, konieczne jest dobre oświetlenie, o którym niestety często zapominamy. Skupieni na sprzętach AGD, nowych naczyniach, meblach i dekoracjach pomijamy tak kluczowy element, jakim jest światło. O czym więc należy pamiętać?

  1. Rozmieszczenie – kuchnia jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Nie możemy więc pozwolić sobie na jedną lampę wiszącą po środku sufitu. Potrzebne będą dodatkowe źródła światła w postaci spotów, reflektorków do kuchni czy lamp na listwie. Całą kuchnię można podzielić na najważniejsze wymagające oświetlenia strefy: oświetlenie główne sufitowe, oświetlenie nad stołem, oświetlenie blatów. Prawidłowe rozmieszczenie lamp pozwoli nam wygodnie korzystać z kuchni o każdej porze.
  2. Kolor światła – kiedy wybierzemy już modele reflektorów do kuchni, pora zastanowić się nad kolorem światła. Oświetlenie sufitowe oraz nad stołem powinny mieć neutralną barwę. Możesz też zdecydować się na lekko ciepły odcień, który nada kuchni przytulności. Oświetlając blaty, wybierzmy białe światło, które zapewni najlepszą widoczność. 
  3. Oświetlenie LED – to dziś bardzo popularne rozwiązanie dostępne w wielu modelach reflektorów sufitowych do kuchni. Taśmy LED nie posiadają szkodliwych dla środowiska elementów (rtęci i ołowiu) i są energooszczędne. Liczne spoty do kuchni z możliwością zastosowania żarówki LED znajdziesz na stronie swiatloistyl.pl – internetowy sklep z oświetleniem.

Lampy na listwie, tuby, spoty do kuchni – które wybrać?

Dostępnych na rynku możliwości jest bardzo wiele. Które wybrać i jak wykorzystać je w kuchni? Dużo zależy od rozmiaru naszego pomieszczenia. Jeśli jest spore i posiada wysoki sufit, mamy możliwość wybrania wiszącej lampy z abażurem. Zwykle jednak kupujący oraz architekci wnętrz wybierają niewielkie plafony, reflektorki i spoty do kuchni. Świetnie doświetlają one pomieszczenie, nie zajmują wiele miejsca, a równocześnie nie musisz martwić się o ich zabrudzenie podczas gotowania. Wybór lamp na listwie do kuchni zapewni Ci jeszcze lepsze rozprowadzenie światła, a dodatkowo pozwoli na manewrowanie nim i oświetlenie każdego zakamarka pomieszczenia. Lampy − tuby w kuchni to z kolei bardzo modne i często wybierane rozwiązanie. Umieszczone w rzędzie na suficie są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Zajrzyj do naszego sklepu i poznaj pełną ofertę – oświetlenie do kuchni od swiatloistyl.pl.

Comment here