Kuchnia

Lodówka z kostkarką i dyspenserem wody – praktyczne rozwiązanie czy przeżytek?

Lodówka z kostkarką i dyspenserem wody – praktyczne rozwiązanie czy przeżytek?

Obecnie dostępne lodówki są urządzeniami, których funkcjonalność zdecydowanie wykracza poza standardowe funkcje jak chłodzenie i mrożenie żywności. Zdecydowana większość tych sprzętów jest wyposażona w coraz bardziej innowacyjne technologie i udogodnienia, które mają na celu ułatwić nam wykonywanie codziennych obowiązków czy też uprzyjemnić przygotowywanie posiłków. Jednym z takich rozwiązań jest wzbogacenie lodówek w kostkarki oraz dyspensery wody. Czy lodówki z kostkarką i dozownikiem wody to rzeczywiście przydatne rozwiązanie, czy jedynie niepotrzebny wydatek? Dowiedz się więcej.

Jak działa lodówka z dyspenserem wody?

Na początek zacznijmy od tego, na czym właściwie polega działanie lodówki z dyspenserem wody. Lodówka, która jest wyposażona w dozownik, czyli specjalny pojemnik na wodę, umożliwia nalewanie płynu bezpośrednio do szklanki. W zależności od modelu odbywa się to po naciśnięciu szklanką odpowiedniego przycisku, natomiast w przypadku jeszcze bardziej zaawansowanych modeli odbywa się to automatycznie – wystarczy po prostu podstawić szklankę.

Kiedy mówimy o lodówkach z kostkarką do lodu i dyspenserem wody, można tutaj wyróżnić urządzenia, w przypadku których niezbędne jest samodzielne uzupełnianie wody przez użytkownika. Choć zajmuje to mniej czasu, na dłuższą metę może stać się uciążliwe. Drugą opcją jest podłączenie urządzenia bezpośrednio do sieci wodociągowej. W takiej sytuacji nie musimy pamiętać o uzupełnianiu wody, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że takie rozwiązanie może okazać się bardziej kosztowne.

Lodówka z kostkarką do lodu a rodzaj wody

Czy w przypadku lodówki z kostkarką i dyspenserem wody konieczne jest zakupienie filtra, który oczyszczałby ją i uzdatniał? Zwykle nie ma takiej potrzeby, ponieważ większość takich lodówek jest wyposażona w specjalny filtr. Taki filtr oczyszcza wodę z osadów i zanieczyszczeń. Z kolei w przypadku twardej wody, która dociera z sieci wodociągowej, eksperci zalecają użycie filtrów odwróconej osmozy.

Lodówka z dyspenserem wody – jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę z kostkarką do lodu i dyspenserem wody wybrać? Możliwości w zasadzie są nieograniczone, gdyż w dozowniki z wodą wyposażone są zarówno lodówki jednodrzwiowe, jak i dwudrzwiowe. Tutaj warto mieć jednak świadomość, że lodówka dwudrzwiowa lub side by side nie będzie optymalnym rozwiązaniem w przypadku każdej kuchni i jej umieszczenie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu może okazać się problematyczne.

Czy w takim razie lodówka z dyspenserem wody to dobry wybór? Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia stały dostęp do chłodnej i czystej wody (w przypadku podłączenia do instalacji wodociągowej), przez co jest świetnym rozwiązaniem w upalne dni, kiedy szybko chcemy ugasić pragnienie, a nie mamy w lodówce schłodzonej wody lub napoju. Oprócz tego jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku spotkań ze znajomymi i rodzinnych imprez.

 

Comment here