Porady

Dobrej klasy listwa zasilająca — czyli jaka?

Dobrej klasy listwa zasilająca — czyli jaka?

Listwy zasilające są powszechnie wykorzystywane w większości mieszkań, biur czy budynków użyteczności publicznej. Pozwalają one na podłączenie do prądu w jednym miejscu wielu urządzeń jednocześnie. Obecnie dostępne rozwiązania gwarantują użytkownikom jednak znacznie więcej funkcji i mogą być sterowane na przykład za pomocą smartfona. Szukając dobrej klasy listwy zasilającej, warto postawić na rozwiązania od renomowanych producentów, które zagwarantują nam wykorzystanie możliwie najwyższej jakości komponentów zabezpieczających nasze sprzęty przed zniszczeniem. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podpowiadamy.

Optymalna liczba gniazdek listwy zasilającej

Pierwszym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, wybierając listwę zasilającą, jest liczba gniazd. Producenci oferują rozwiązania dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mogą być one wyposażone w 4,5,6, a nawet 12 gniazd jednorzędowych lub dwurzędowych. Dodatkowo poza możliwością podłączenia do listwy tradycyjnych wtyczek, część producentów w oferowanych wyrobach umożliwia podpięcie kabli USB.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę również na długość kabla zasilającego, która powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Dlatego warto wcześniej zmierzyć, ile powinna wynosić. W większości przypadków optymalnym rozwiązaniem jest długość 1,5 metra.

Dobrej klasy listwa zasilająca — ochrona przed wyładowaniami atmosferycznymi

Dobrej klasy listwa zasilająca posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, które chroni podłączony do prądu sprzęt przed niekorzystnym działaniem ewentualnych skoków napięcia spowodowanych na przykład wyładowaniami atmosferycznymi. Jest to bardzo ważny czynnik, który może uchronić nas przed stratami finansowymi. Dodatkowo najwyższej jakości produkty gwarantują automatyczny powrót do stanu wyjściowego w przypadku restartu spowodowanego na przykład przerwą w dostawie prądu. Dzięki temu kiedy znów pojawi się energia, zagwarantują do niej dostęp wszystkim urządzeniom, również tym, które źle reagują na takie przerwy jak lodówka czy zamrażarka.

Sterowanie listwy zasilającej

Nowoczesne listwy zasilające gwarantują użytkownikom szereg rozwiązań, które pozwalają im uczynić ich dom inteligentnym. Mogą być one sterowane na przykład specjalną aplikacją za pomocą smartfona. Oprogramowanie takie pozwala na ustawienie odpowiedniego harmonogramu włączania i wyłączania poszczególnych gniazdek w listwie, co zwiększa bezpieczeństwo naszego mieszkania, kiedy na przykład wyjedziemy na wakacje. Najnowocześniejsze listwy można sterować również głosem.

 

 

Comment here