Dekoracje

Rolety – czym kierować się przy ich wyborze?

Rolety - czym kierować się przy ich wyborze?

Zakup rolet nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto pamiętać, że ich rolą jest nie tylko spełnianie roli praktycznej, ale także dekoracyjnej. Wybierając odpowiedni dla siebie model musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które muszą ze sobą współgrać. Czym kierować się przy wyborze rolet do domu? Podpowiadamy.

Na co zwracać uwagę wybierając rolety?

Odpowiedni dobór rolety to nie lada wyzwanie. W błędzie jest ten, który uważa, że roleta powinna jedynie chronić od słońca oraz zapewniać prywatność. Owszem, to jej główna funkcja, jednak jest ona także elementem kompozycji pomieszczenia. Zły dobór rolet może poważnie odbić się na naszym wystroju. Czym więc kierować się wybierając rolety?

Pierwszym kryterium jest poziom nasłonecznienia lub zaciemnienia. W przypadku pomieszczeń, które są bardzo nasłonecznione oraz łatwo się nagrzewają w miesiącach letnich warto postawić na modele zapewniające duże zaciemnienie. Nieco bardziej przepuszczające rolety można zastosować w pokojach, gdzie ilość naturalnego światła nie jest zbyt duża.

Duże znaczenie ma także rodzaj pomieszczenia. Należy zdawać sobie sprawę, że zupełnie innego typu rolet użyjemy w kuchni, salonie, czy pokoju dziecięcym. W pomieszczeniach służących do wypoczynku najważniejszy będzie duży stopień zaciemnienia. W pomieszczeniach służących do pracy jak np. gabinet lub kuchnia warto zapewnić pewien dostęp do światła. Różnego rodzaju rolety znaleźć można wyszukując w Google frazę rolety w Błoniach.

Czym kierować się przy wyborze rolet?

Kupując rolety należy wziąć pod uwagę także styl aranżacyjny, czyli styl, w jakim urządzony jest dany pokój. Stylów urządzenia pomieszczeń może być wiele. Wśród nich wymienić można np. styl angielski, kolonialny, art deco, vintage, czy retro. Każdy z nich wymagał będzie odpowiedniego doboru rolety. Warto wcześniej zapoznać się, które z nich pasują do danej aranżacji.

Wybór powinien również uwzględniać nasze naturalne potrzeby. Grupą, która powinna w sposób dokładny dobierać rolety są alergicy. Niektóre z nich mogą być bowiem stworzone z materiałów, które wywołują alergię. Warto postawić więc na te, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Ważne także, by materiał nie zbierał kurzu.

Dokonując zakupu rolet warto uwzględnić ich uniwersalność. Osoby, które często zmieniają wygląd mieszkania warto by zainwestowały w uniwersalne rolety, które wpasują się w każdy styl. Różne modele znaleźć można wyszukując w Google frazę rolety w Grodzisku Mazowieckim.

Comment here