Salon i sypialnia

Hamak wiszący – jaki wybrać?

Hamak wiszący z sufitu to hit Instagrama i wszystkich magazynów wnętrzarskich. Nic dziwnego, że wiele z nas marzy o własnym bujaku w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Niestety, nie jest to rozwiązanie pasujące do wszystkich czerech kątów – hamak wiszący musi mieć przestrzeń. Jaki hamak wybrać? Na co zwrócić uwagę? Do jakiego pokoju będzie pasować? Sprawdźmy i prześledźmy trendy związane z hamakiem wiszącym w naszych domach.

Hamak wiszący w Twoim domu

Do hamaków wiszących nie trzeba nas przekonywać. To niezwykle modne siedzisko, które świetnie się prezentuje i wprowadza do pomieszczenia aurę relaksu. Ma też zastosowanie praktycznie, które kochają dzieci i dorośli: wystarczy rozsiąść się na nim wygodnie z książką czy herbatą w dłoni, żeby poczuć prawdziwy relaks. W końcu hamak to synonim odpoczynku, tak samo, jak drink z palemką czy leżak. Właśnie dlatego warto go mieć – również we własnym domu.

Jaki hamak wiszący wybrać?

Istnieje wiele rodzajów hamaków wiszących. Hamak może być mocowany na linie do sufitu, może też być oparty na stelażu – ten drugi wariant jest większy i stabilniejszy, ale zajmuje również dużo miejsca. Hamak wiszący może być wykonany z materiału, może też być fotelem z dużą poduszką. Może mieć konstrukcję, na której można tylko siedzieć, ale i taką, na której można się wygodnie wyciągnąć.

Do jakich pomieszczeń pasuje hamak?

Hamaki pojawiają się w naszym domu w wielu pokojach. Do niedawna były domeną pokoi dziecięcych i balkonów, dziś spotykane są często w salonach i sypialni, a także biurach, a nawet kuchniach. W końcu najlepsza impreza zawsze przenosi się do kuchni, prawda? 🙂

W jakim miejscu można powiesić hamak wiszący?

Hamak wiszący potrzebuje przestrzeni, nawet ten zawieszony na suficie. Zawieszony zbyt blisko okien, drzwi, mebli czy dekoracji jest niebezpieczny – zarówno dla domu, jak i dla osób, które na nim siedzą. Szczególnie jeśli są to dzieci, łatwo o zbyt mocne „rozbujanie” hamaka i związane z tym nieszczęście. Właśnie dlatego odpowiednie miejsce trzeba wybrać z rozwagą.

Jaki hamak do pokoju dziecięcego?

Do pokoju dziecięcego najlepiej sprawdzi się hamak materiałowy, przypominający nieco worek lub namiot. Taki hamak dostosowuje się do ciała dziecka, łatwo się w nim kołysać i bujać – również np. na brzuchu. Natomiast w hamakach przypominających namiot można się schować z książką lub zabawką. Znając dziecięcą wyobraźnię, warto dobrze przemyśleć montaż: najlepiej na środku pokoju, na niezbyt dużej wysokości i z prawidłowym mocowaniem przy suficie.

Jaki hamak do salonu?

W salonie, w zależności od metrażu, najlepiej sprawdzą się hamaki siedzące, np. na stelażu. Jeśli w hamaku nie chcemy leżeć, ale siedzieć z gośćmi czy oglądać telewizję, takie rozwiązanie będzie najlepsze i zajmie najmniej miejsca. Ważne, żeby taki hamak był nie tylko wygodny, ale i efektowny oraz pasował stylem do naszego salonu. Warto też zwrócić uwagę na możliwość czyszczenia takiego hamaka – podczas codziennego korzystania nietrudno o rozlanie np. kawy, a czyszczenie niektórych modeli może być prawdziwym wyzwaniem.

  1. […] by odpowiednio się do niego przygotować. Wprowadź do swojej rutyny ćwiczenia  oraz praktyki relaksacyjne oraz reaguj odpowiednio, gdy Twoje obowiązki mogą okazać się przytłaczające. Oceń swoje […]

Comment here