Kuchnia

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon?

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon

Kuchnia otwarta na salon jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, które umożliwia stworzenie wygodnej i przestronnej strefy dziennej również w niewielkim mieszkaniu. Warto jest wydzielić funkcjonalną przestrzeń dla obu wnętrz, żeby wzajemne przejście salonu oraz kuchni nie zaburzyło charakteru tych pomieszczeń. Jak tego dokonać? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Kuchnia otwarta, ale czy cała?

Zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie to kuchnia otwarta częściowo zapewniająca minimalne odseparowanie obu pomieszczeń (więcej informacji dostępne na stronie: https://www.meble-halupczok.pl/produkty/ksztalt/kuchnia-otwarta/). Kiedy zostawimy wolną przestrzeń szerokości minimum jednoskrzydłowych drzwi, ułatwimy sobie tym samym komunikację. Będzie mieć to znaczenie nie tylko podczas przenoszenia potraw, ułatwi również nawiązywanie kontaktu z osobami, które są w salonie. Równocześnie, zachowując każdą ścianę, nie stracimy przestrzeni na poczet ustawienia kuchennego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas mała kuchnia Halupczok na zamówienie, dzięki czemu zyskamy szansę na optyczne zwiększenie przestrzeni.

Jak oddzielić salon od kuchni?

Najprostszym sposobem na wydzielenie kuchennej przestrzeni, bez straty na lekkości całego założenia, będzie wyspa, którą uwzględniają kuchnie premium. Dobrze, jeżeli uda się nam rozplanować kuchnię otwartą w taki sposób, żeby na wyspie nie znajdowały się sprzęty AGD, a przede wszystkim płyta grzewcza (okap usytuowany nad wyspą jest bardzo dominującym elementem pod względem wizualnym). Wyspa kuchenna, na której znajdował się będzie wyłącznie blat roboczy, wygląda od dziennej strefy niczym mebel, ciągle pozwalając na znakomity kontakt z domownikami oraz dostęp ze wszystkich stron czy organizację wspólnej pracy nawet paru osobom. Takie rozgraniczenie salonu i kuchni, znakomicie uporządkuje przestrzeń.

Kuchnię można również przysłonić częściowo za pomocą odpowiednio dobranego murka. Domowników nie będzie raził kuchenny rozgardiasz, zaś gospodarz przygotowujący kawę nie poczuje się wykluczony z rozmowy podczas podwieczorku. Wrażenie otwarcia przestrzeni może zapewnić odległość sufitu od ścianki, która będzie wynosiła przynajmniej 50 cm. Murek o wysokości równej roboczym blatom może wyznaczać wizualne rozgraniczenie pomiędzy pokojem a kuchnią, ale nie zasłoni przy tym wnętrza kuchni. Jeżeli szeroki otwór zechcemy ograniczyć za pomocą pionowych ścianek, które będą równocześnie oparciem dla szafek ustawianych pod ścianami bocznymi kuchni, winny mieć one nie mniej, aniżeli 60 cm szerokości.

Comment here