Porady

Sypialnia w stylu skandynawskim – jakie meble wybrać?

Sypialnia w stylu skandynawskim - jakie meble wybrać

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością. Proste, a zarazem funkcjonalne i eleganckie – takie właśnie są wnętrza wykończone w tym stylu.

Wiele osób twierdzi, że sypialnia w stylu skandynawskim pozwala się wyciszyć i świetnie wypocząć po całym dniu i wiele wskazuje na to, że ta teoria jest prawdziwa. W końcu proste, jasne i przestronne wnętrze pozwala na swobodę odpoczynku i poprawia nastrój. Jakie meble wybrać do sypialni w stylu skandynawskim?

Mniej znaczy lepiej

Jeśli chodzi o styl skandynawski, króluje tu minimalizm. Nie chodzi oczywiście o to, by zrezygnować z szafy, a odzież przechowywać pod łóżkiem – jednak wybierając meble do sypialni w stylu skandynawskim, należy stawiać przede wszystkim na prostotę. Szafy, łóżka, toaletki i inne elementy wyposażenia powinny charakteryzować się nieskomplikowanym kształtem bez zdobień.

Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, w stylu skandynawskim stawia się raczej na proste, naturalne barwy. Odcień brzozowego drewna lub klasyczna biel to zdecydowanie kolory, które mogą królować w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim.

Szafa w sypialni

Szafa do sypialni powinna być pojemna, ale jednocześnie prosta, jeśli chodzi o jej wygląd. Klasyczna, biała szafa z odpowiednim układem półek oraz miejsca do wieszania odzieży to doskonały wybór do sypialni. Jeśli chcemy powiększyć pomieszczenie optycznie lub po prostu dodać mu praktycznego aspektu – warto zdecydować się na model, na którego drzwiach (lub ich części) znajduje się lustro.

Jakie łóżko?

Łóżka w stylu skandynawskim, podobnie jak i pozostałe meble, wyróżniają się prostym wyglądem. Jego zagłówek powinien być wykonany z drewna, a jeśli jednak zdecydujemy się na model tapicerowany – zgodnie ze stylem skandynawskim, nie powinien on posiadać wielu zdobień, takich jak przeszycia czy naszyte ozdobne guziki.

Nie bez znaczenia jest oczywiście również dobry i wygodny materac, dzięki któremu nocny wypoczynek stanie się prawdziwą przyjemnością. Obok łóżka warto ustawić szafkę nocną, na której można przygotować sobie na noc szklankę wody czy odłożyć czytaną przed snem książkę. Warto wybrać taki model szafki, by komponował się on kolorystycznie z łóżkiem oraz ewentualną szafą. Podobna zasada dotyczy zresztą toaletki: styl skandynawski oznacza prostotę, pewną dozę surowości, a co za tym idzie – umieszczenie w sypialni mebli wykonanych w różny sposób (zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i samo ich wykończenie) może oznaczać, że pomieszczenie nie będzie charakteryzować się oczekiwanym, skandynawskim stylem.

Meble oraz materace pasujące do sypialni w stylu skandynawskim dostępne na stronie Dr Materac.

Comment here