Kuchnia

Panele czy płytki? Co lepiej sprawdzi się w kuchni?

Panele czy płytki Co lepiej sprawdzi się w kuchni

Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu. To właśnie w niej przygotowywane są posiłki, a to sprawia, że panują tam niespotykane nigdzie indziej warunki. Pomieszczenie to nie powinno być wyposażone w sposób przypadkowy, a każdy jego szczegół musi być dokładnie przemyślany. Dotyczy to również tego, jak zostanie wykonana kuchenna podłoga.

Panele czy płytki w kuchni – od czego zacząć wybieranie?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, czy lepsze będą w kuchni panele, czy też może płytki, najpierw powinien zdobyć informacje dotyczącą innego zagadnienia. Chodzi oczywiście o to, czym ogólnie powinna się charakteryzować idealna kuchenna podłoga.


Podłoga w kuchni to nie tylko bardzo ładny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Musi być odporna na wysokie temperatury, wilgoć, czy też silne zabrudzenie. Co więcej, powinna być także antypoślizgowa oraz niewrażliwa na uszkodzenia mechaniczne w postaci np. uderzających o nie twardych przedmiotów. Oprócz tego podłoga musi być ładna i estetyczna, aby swoim wyglądem pasowała do kuchni oraz jej wyposażenia.

Czy płytki to idealny materiał na podłogę do kuchni?

Jakimi konkretnie zaletami charakteryzują się płytki używane w kuchni? Najmocniejszą stroną kuchennych płytek ceramiczny jest to, że zachowanie ich w nienagannej czystości jest stosunkowo proste. A jak każdy wie, w takim pomieszczeniu jak kuchnia jest to bardzo ważne.
Dodatkowo płytki nie chłoną wilgoci, więc można je spokojnie myć na mokro. Co więcej, nie trzeba ich w żaden sposób konserwować, czyli np. malować lub też lakierować.


Jeśli chodzi o wady płytek, to wiele osób uważa je za zbyt zimne, a przez to nieprzyjemne w dotyku. Faktycznie bywa to problemem, lecz aby go rozwiązać, wystarczy zainwestować w ogrzewanie podłogowe.

Czy warto stosować panele zamiast płytek w kuchni?

Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podłogę w kuchni, są panele, które na ogół wykonane są z drewna. Jakie są ich cechy charakterystyczne? Na samym początku wiedzieć trzeba to, że samo ich położenie jest wyraźnie szybsze i prostsze niż układanie płytek. Sprawia to, że bez większego kłopotu można to zrobić nawet samodzielnie.


W zależności od tego, jaki konkretnie gatunek drewna został wykorzystany, drewniane panele mogą być naprawdę bardzo ładne i estetyczne, a także mogą się charakteryzować całkiem przyzwoitą odpornością na zniszczenia.
Jaka jest najważniejsza wada takiego rozwiązania? Oczywiście fakt, że panele są bardzo drogie, a także od czasu do czasu wymagają pewnych prac konserwacyjnych.

Szeroki wybór płytek dostępny w sklepie internetowym modnydom24.pl

Comment here