Dekoracje

Świece dekoracyjne i zapachy do domu – które warto wybrać?

Świece dekoracyjne i zapachy do domu – które warto wybrać?

Czy dom powinien obowiązkowo pachnieć świeżo pieczonym ciastem i hodowanymi w doniczce ziołami? Niekoniecznie. Równie dobrze może pachnieć aromatycznymi świecami i patyczkami.

Świece dekoracyjne i zapachowe – czym się kierować przy wyborze

Świece dekoracyjne i zapachowe to często wybierany dodatek do wnętrz. Nie tylko ładnie wyglądają, ale też pachną, a sam blask świecy wprowadza do domu przyjemny, ciepły nastrój. Świece towarzyszą nam najczęściej jesienią i zimą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich także o innych porach roku. Kupujemy je do domu i do ogrodu, najczęściej kierując się ich zapachem, rzadziej kolorem i kształtem. Tymczasem tym, na co na pewno trzeba zwrócić uwagę, jest skład świecy zapachowej. Świece z naturalnych wosków (sprawdź świece – MyHoneyHome) nie tylko długo się palą, ale także jonizują powietrze. W czasie spalania nie uwalniają niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Na ich tle zdecydowanie gorzej wypadają świece, które mają w składzie sztuczne dodatki. Tych lepiej nie kupować.

Świece i patyczki zapachowe – jaki zapach wybrać do domu

Świece i patyczki zapachowe to dwa najlepsze źródła zapachu do domu. Ich fenomen polega na długim i powolnym uwalnianiu aromatu. W przypadku świec jest to kilkadziesiąt godzin, w przypadku patyczków nawet dwa tygodnie.

Wybierając zapach do domu lepiej postawić na delikatne wersje aromatycznych patyczków i świec. Ciężkie, orientalne zapachy lepiej potraktować okazjonalnie. Sprawdzą się przy aranżowaniu romantycznego wieczoru, ale unoszący się non stop w powietrzu zapach drzewa sandałowego może być męczący. Lepiej sprawdzi się waniliarumianekzapachy kwiatowe i owocowe.

Świece i patyczki – kiedy pachną najmocniej

Mogłoby się wydawać, że im mniejsze pomieszczenie, tym intensywniejszy zapach. Do pewnego stopnia jest to prawdą, ale wielkość salonu czy sypialni nie jest jedynym wyznacznikiem intensywności zapachu rozsiewanego przez świece i patyczki. Okazuje się bowiem, że zapachy lubią wysokie temperatury. Paradoksalnie, zapalenie świecy zapachowej na tarasie w upalny dzień da lepszy efekt, niż zapalenie tej samej świecy w tym samym miejscu zimą. Warto pamiętać o tej zależności, organizując letnie wieczory pod chmurką. Świece mogą być nie tylko źródłem światła, ale też oryginalnego zapachu. Tu można pokusić się o te mocniejsze: sandałcynamon, czy orientalne paczuli.

Przeczytaj także: Umeblowanie salonu to nie wszystko – dobierz modne dodatki, które sprawią wrażenie na gościach

Comment here