Budowa domu

Nowoczesne schody, które odmienią twój dom

Nowoczesne schody, które odmienią twój dom

Nasz dom to wizytówka, miejsce pełne wspomnień i schron przed światem. Chcemy, by nasze mieszkanie było pełne stylu i skrojone na potrzeby wszystkich domowników. By witało gości od progu i zachęcało do miłego spędzenia czasu. Wyboru schodów nie można zatem zostawić przypadkowi. Stanowią one integralną i ważną część każdego domu, będąc nie tylko konstrukcją, którą używamy codziennie, ale też taką, która nadaje ton pomieszczeniu i która przykuwa wzrok. Jakie schody możemy wybrać do naszego domu, by był on nowoczesny i stylowy?

Ciekawy projekt

Wszystko zaczyna się od wizji. Ze schodami nie jest inaczej. Indywidualizm zawsze świetnie się sprawdzał, więc jeśli ty wiesz, jak chcesz, żeby prezentowały się twoje schody, nie bój się zaszaleć i wcielić tego w życie!

Konstrukcja schodów może stanowić ozdobę, silny akcent, który przenosi styl parteru na piętro. W nowoczesnych projektach schodów stawia się na przestronność, minimalizm, ale także oryginalność. Na przykład, wykorzystywanie stopni, jako półek, a także wybieranie zróżnicowanych materiałów, tworzy nietypowy i wyjątkowy efekt.

Drewno + szkło

Szkło i drewno pasują do siebie idealnie, zwłaszcza, gdy szukamy otwartości, przejrzystości i nowoczesnego klimatu. Dzięki temu połączeniu, otrzymujemy konstrukcję lekką dla oka, dodającą szlachetności i smaku. Warto jednak pamiętać o tym, że szkło wymaga regularnego czyszczenia.

Drewno + metal

To ponadczasowe duo świetnie sprawdza się w przestrzeniach industrialnych, będąc wręcz idealnym dopełnieniem projektu. Zwłaszcza ciekawe są stopnie wykonane z metalu połączone z drewnianą balustradą. Nadaje to pomieszczeniu odrobinę ciężkości i mocnego charakteru, także, jeśli właśnie taka stylistyka do nas przemawia – jest to strzał w dziesiątkę.

Schody otwarte

Nie tylko materiał, z którego wykonane są schody ma znaczenie, ale także ich rozmieszczenie w domu. W trendach mocno utrzymują się schody w otwartych przestrzeniach, niezamknięte w klatkach schodowych. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, stanowią one integralną część projektu wnętrza, dlatego chętnie się je eksponuje.

Gdy dysponujemy mniejszym metrażem, możemy postawić na schody zabiegowe. Zajmują niewiele przestrzeni, gdyż ich konstrukcja jest spiralna, a także zapewniają nam ten efekt otwartości, o który zabiegamy.

 

Źródło: Fontanot Shop

 

Nowoczesność to innowacja, odwaga i dobre wyczucie. Dlatego przy wyborze schodów dobrze jest skonsultować się ze specjalistami, którzy będą w stanie najodpowiedniej dobrać je do naszych potrzeb i standardów. Przecież dom to prawdziwe sanktuarium, sprawmy więc, by chciało nam się do niego wracać.

Comment here