Kuchnia

Sprawdzone sposoby na małą kuchnię

Mała kuchnia nie musi zmniejszać komfortu płynącego z przygotowywania posiłków oraz przebywania w pomieszczeniu, które nie bez powodu nazywane jest sercem domu. W jaki sposób zmienić małą kuchnię w nowoczesne wnętrze, którego metraż nie będzie negatywnie wpływał na funkcjonalność?

Mała kuchnia na przykład w bloku może być dużym wyzwaniem, jeżeli chodzi o jej prawidłową aranżację. Warto pamiętać, aby przy dość problematycznych pomieszczeniach, które mogą wymagać np. zastosowania dość radykalnych metod, czyli wyburzenia ściany lub jej części dobrze przygotować się do remontu i znaleźć odpowiednie sposoby na poprawę funkcjonalności.

Na co warto zwracać uwagę?

Kluczowe podczas aranżacji każdej kuchni jest przede wszystkim zadbanie o prawidłowy ciąg roboczy, które zapewnia wygodę podczas wykonywania codziennych czynności i sprawia, że nawet niewielka przestrzeń przestaje być problemem. Zachowując kolejność poszczególnych urządzeń kuchennych oraz blatów możemy uniknąć nie tylko straty czasu, która wiąże się z ciągłym spacerowaniem po kuchni, ale także zadbać o bezpieczeństwo w czasie przygotowywania posiłków.

Mała kuchnia w bloku

Co jeszcze jest ważne? Trzeba też pamiętać o prawidłowym dobrze kolorystyki oraz stosowaniu sprawdzonych trików, które pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. W małej kuchni sprawdzą się fronty na wysoki połysk. lustra, nieprzytłaczające pomieszczenia jasne kafelki lub nowoczesne panele ścienne; nie bez znaczenia jest także prawidłowe oświetlenie. Jeżeli szukasz ciekawych rozwiązań do małej kuchni, np. kuchni w bloku, koniecznie kliknij tutaj: http://medicot.pl/mala-kuchnia-w-bloku-zdjecia-ciekawe-rozwiazania-do-kuchni i zapoznaj się z inspirującą galerią zdjęć małych kuchni oraz funkcjonalnych rozwiązań, o których do tej pory nie miałeś pojęcia.

Mała kuchnia – wielki efekt, czyli, jak stworzyć funkcjonalne wnętrze?

W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się „lekkie” meble oraz materiały wykończeniowe. Proste formy optycznie powiększają przestrzeń, dlatego warto unikać masywnych np. rzeźbionych frontów oraz nadmiaru dodatków. Sposobem na zagospodarowanie każdego centymetra małej kuchni jest wybór mebli modułowych lub mebli na wymiar, które znacznie lepiej dopasowują się do naszych indywidualnych potrzeb. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości zmiany całego umeblowania, można postawić jedynie na zmianę frontów kuchennych oraz zwiększenie funkcjonalności wnętrza szafek, poprzez montaż nowoczesnych akcesoriów np. ułatwiających utrzymanie porządku koszy cargo.

W małej kuchni sprawdzą się także nowoczesne rozwiązania projektowe np. wysuwane, dodatkowe blaty, ukryte schowki oraz zabudowa do samego sufitu, dzięki której problem braku miejsca do przechowywania przestanie istnieć, a przestrzeń stanie się nie tylko bardziej przyjazna jej użytkownikom, ale także nie będzie stwarzała wrażenia zagracenia i nieporządku.

O czym jeszcze warto pamiętać, chcąc urządzić funkcjonalną kuchnię?

Jeżeli możemy pozwolić sobie na wyburzenie np. części lub całej ściany i połączenie kuchni z resztą mieszkania, to doskonałym pomysłem będzie zaaranżowanie służącej jako blat roboczy lub miejsce do spożywania posiłków wyspy. Można też pokusić się o zagospodarowanie przestrzeni pod oknem, która dzięki szerszemu parapetowi zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania.

Comment here