Salon i sypialnia

Kominki wiszące – inspirujące rozwiązanie dla nowoczesnych aranżacji

Kominki wiszące - inspirujące rozwiązanie dla nowoczesnych aranżacji

Jeszcze kilkanaście lat temu kominki były traktowane głównie jako jedno ze źródeł ciepła oraz element wytwarzający w salonie przytulną, rodzinną atmosferę. Obecnie charakteryzują się one bardzo atrakcyjnym wzornictwem, które w połączeniu z najnowszą technologią, pozwala na dopasowanie wybranego modelu do każdego rodzaju wnętrza. Co bardzo ważne, niektóre kominki mogą również stanowić element dekoracyjny, nie tylko w domu, ale również w mieszkaniu usytuowanym w bloku.

Kominek wiszący w salonie – uzupełnienie wystroju wnętrza

Obecnie wiele elementów, które umieszcza się w domu ma bardzo duży wpływ na ogólny wystrój pomieszczeń. Mając już zaprojektowany ogólny plan salonu, należy zastanowić się, jaki kominek będzie w nim najlepiej pasował. Warto jest rozważyć produkty, które można powiesić na ścianie. Kominek wiszący wygląda bardzo lekko i estetycznie. Zajmuje mało miejsca i wprowadza niepowtarzalny styl do każdego pomieszczenia, w którym go umieścimy. Wybór takiego modelu pozwoli z pewnością wyróżnić salon na tle innych, w których znajdują się tradycyjne kominki.

Wielowymiarowość kominków wiszących

Na rynku dostępne są modele kominków, które można zarówno powiesić, jak również ustawić na specjalnej podstawie. Niektóre kominki można personalizować na wiele sposobów, dzięki czemu bardzo łatwo dopasujemy je do aranżacji konkretnego pomieszczenia. Przykładowo, kominek wiszący znajdujący się w ofercie sklepu fjordsystem.pl, Scan 1010 jest piecem modułowym, który z wyglądu do złudzenia przypomina meblościankę od sprzętu RTV. Taki model będzie pasował do domu wybudowanego w stylu nowoczesnym.

Wiszący kominek w mieszkaniu

Tradycyjne kominki w dalszym ciągu są skierowane głównie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Na montaż modelu na paliwo stałe w bloku mogą sobie pozwolić tylko nieliczni, z uwagi na obowiązujące przepisy, które są bardzo restrykcyjne w tej kwestii. Jednak najnowsze urządzenia elektryczne oraz na biopaliwo mogą z powodzeniem zostać wyposażeniem każdego mieszkania. Tego typu kominków nie trzeba podłączać do komina i z tego względu mogą się one znajdować w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu. Idealnie w takim przypadku sprawdzą się kasety ledowe z polanami, które wytwarzają bardzo realistyczne płomienie. Można je zestawić nawet po klika sztuk, co wzmocni efekt świetlny i atmosferę.

Biokominki zasilane są biopaliwem. Nie wytwarzają dymu, pyłu i szkodliwych substancji. W wyniku spalania paliwa powstaje tylko CO2, przez co konieczne jest regularne przewietrzanie pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Takie modele występują w wielu bardzo atrakcyjnych wzorach (również jako kominki wiszące), które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach.

Kominek wiszący jest jednym z najciekawszych rozwiązań dekoracyjnych, które można zastosować zarówno w domu jak i w mieszkaniu. Szeroka oferta modeli o zróżnicowanej stylistyce pozwoli z łatwością wybrać najwłaściwszy egzemplarz, który idealnie wkomponuje się w całościową aranżację naszych czterech ścian.

Comment here