Łazienka

Jak znaleźć odpowiedni regał łazienkowy?

Prawdopodobnie nikt nie lubi bałaganu w łazience. Niełatwo jednak zachować porządek w tym pomieszczeniu, jeśli nie dysponuje się wystarczającą przestrzenią wewnątrz mebli łazienkowych. Dlatego też tak popularne są dziś regały łazienkowe. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni regał łazienkowy oraz jakie są dzisiaj w tej kwestii możliwości.

Funkcjonalny regał łazienkowy

Wybierając jakiekolwiek meble łazienkowe, wiele osób kieruje się przede wszystkim kwestiami estetycznymi. Oczywiście, każdy chce mieć piękną łazienkę, w której można dobrze wypocząć oraz którą można się pochwalić przed gośćmi. Nie zapominajmy jednak, że regał łazienkowy to przede wszystkim mebel funkcjonalny o określonym przeznaczeniu. Jego zadaniem jest zapewnienie porządku w łazience dzięki pomieszczeniu wszelkich przedmiotów, przyborów i kosmetyków, które muszą być obecne w łazience.

 

Tym samym kupując regał do łazienki zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność. Podstawową kwestią jest pojemność mebla. Im głębszy regał, tym więcej pomieści, jednocześnie jednak będzie zajmował więcej miejsca. O ile nie jest to problemem w przestronnej łazience, o tyle może znacząco ograniczyć możliwość poruszania się po pomieszczeniu, jeśli jest ono niewielkie. Dlatego też, jeśli łazienka nie jest duża, trzeba znaleźć złoty środek, wybierając dosyć pojemny regał, który jednak nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Przeważnie decydujemy się na zakup większej ilości regałów, nie poprzestając tylko na jednym. Zwłaszcza w przypadku łazienek, z których korzysta kilka osób, jeden regał łazienkowy okazuje się niewystarczający. Kompletując meble do łazienki warto wybierać regały zróżnicowane pod względem budowy. Rzecz w tym, aby znajdowało się w nich wiele niewielkich szafek i szuflad, jednak potrzebne są także pojemne przestrzenie. Im więcej oddzielonych przestrzeni w meblu, tym prostsza staje się segregacja zawartości regału, a tym samym utrzymanie porządku jest wtedy niezwykle łatwe. Z drugiej jednak strony wysokie i szerokie szafki oraz szuflady także są potrzebne, choćby po to, aby mieć gdzie schować detergenty znajdujące się w dużych pojemnikach.

 

Regał wygodny w użyciu

Nowoczesne regały do łazienki to meble bardzo komfortowe, z których korzysta się niezwykle wygodnie. Po pierwsze są one projektowane z myślą właśnie o komforcie użytkowania, przez co bez trudu znajdziemy w nich miejsce na wszystko, co wymaga schowania do szafki. Warto również wspomnieć o innowacyjnych systemach zamykania regałów. Niektóre z tych nowoczesnych mebli wyposażone są w systemy, dzięki którym drzwiczki szafki zamykają się bezszelestnie. Nie ma mowy o trzaskaniu drzwiczkami, gdyż przed zamknięciem są one spowalniane za pomocą siłownika. Mechanizm ten stosowany jest również w szufladach.

 

Warto również sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest dany regał do łazienki. Rzecz w tym, aby był on odporny na działanie wilgoci oraz łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu udaje się uniknąć przedwczesnych uszkodzeń mebli oraz nie ma kłopotu z utrzymaniem ich w czystości. Wśród najwyżej cenionych materiałów znajdują się płyty MDF, które zwykle dla dodatkowego zabezpieczenia pokrywa się folią meblową.

Comment here