Salon i sypialnia

Piękne, symetryczne aranżacje w Twoim domu

Piękne, symetryczne aranżacje w Twoim domu
Natura ludzka uwielbia połączenia, w których króluje równowaga. Z tego też powodu wnętrza, w których króluje ład, stonowane barwy oraz figury geometryczne cieszą się niezmienna popularnością. Stosując się do zasad symetrii, łatwo zaprowadzić porządek i pozbyć się dekoncentrującego chaosu.

Dlaczego symetria?

Symetryczne aranżacje cechują się wysokim poziomem estetycznym i wypełniają przestrzeń kojącą harmonią. Są do tego uniwersalne – najlepiej sprawdzą się oczywiście w pomieszczeniach klasycznych, jednakże można je również wdrożyć do wnętrz inspirowanych stylem nowoczesnym lub minimalistycznym.

Przeważnie zasadę symetrii stosuje się do pionu – chodzi w niej o to, aby jedna strona pomieszczenia była lustrzanym odbiciem drugiej. Nie oznacza to jednak tego, że nie można zastosować jej do orientacji poziomej np. poprzez zawieszenie obrazu (ewentualnie lustra) nad łóżkiem lub zamontowanie wiszących szafek w kuchni. Symetrię można ponadto osiągnąć, ustawiając meble wokół centralnego punktu w pomieszczeniu. Może być nim kominek, stół, dywan bądź żyrandol.

Ład i porządek wokół Ciebie

Ład i porządek można wprowadzić, stosując płytki ceramiczne o wzorach inspirowanych naturą. Świetny przykład stanowią morskie fale oraz motywy kwiatowe o delikatnych odcieniach bieli, szarości i beżu. Kolekcją, która idealnie wpasowuje się w ten trend jest Symetry / Symetro od Ceramiki Paradyż – https://www.paradyz.com/plytki/symetry-symetro. Dzięki uniwersalności (tradycyjny wygląd) i wspaniałym właściwościom (wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne) płytki z serii świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz domu (hol, przedpokój, łazienka, salon), jak i na balkonie bądź tarasie. Aranżując przestrzeń za ich pomocą, można stworzyć niezwykle klimatyczną przestrzeń pełną ciepła.

Ktoś może narzekać na symetrię, stawiając zarzut, że jest ona nudna i przesadnie uporządkowana. Jest jednak jedna prosta zasada, która wprowadza nieco dynamiki do symetrycznego pomieszczenia – wystarczy złamać celowo ustalony schemat, dodatkowo akcentując elementy dekoracyjne.

Lubisz harmonię i piękno w postaci ładu? Pomyśl o symetrii w swoim domu!

Comment here