Od kiedy łóżko piętrowe dla dziecka? Dowiedz się co zalecają specjaliści!
Łóżko piętrowe dla dzieci jest z pewnością rozwiązaniem funkcjonalnym i atrakcyjnym dla maluchów. Sprawdzi się wtedy, gdy mamy dwójkę dzieci i pokój dla nich – o niewielkim metrażu. Biorąc pod uwagę to, że każde z naszych dzieci powinno mieć w pokoju wyznaczone własne miejsce do zabawy i własne miejsce do nauki – oszczędność miejsca, jakie daje łóżko piętrowe jest niezwykle cenna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy można pozwolić dzieciom na spanie w tego rodzaju łóżku i na co zwrócić uwagę wybierając mebel.
Zastanawiasz się od kiedy łóżko piętrowe dla dziecka jest bezpieczne? Uważa się powszechnie, że w wieku, kiedy malec wyrasta już z łóżeczka typowo dla najmłodszych dzieci. Jest to zazwyczaj około trzeciego roku życia, chociaż należy pamiętać, że dzieci rozwijają się w różnym tempie i warto zwrócić uwagę na to, na jakim etapie jest nasza pociecha. Małe dzieci często mają tendencję do przechodzenia przez barierki – dziecka, które przechodzi taką fazę nie kładźmy absolutnie na górnym posłaniu łóżka piętrowego! Zazwyczaj gdy kupujemy łóżko piętrowe dzieciom w różnym wieku warto jest położyć na górnym posłaniu to starsze.
Łóżko piętrowe nadaje się dla pociech, które są już dość samodzielne, by rozumieć, że nie należy skakać z posłania, wspinać się na barierki i trzeba ostrożnie schodzić i wchodzić na górę po drabince. Jako rodzic najlepiej wiesz, co dla twojego dziecka jest bezpieczne. Lepiej dmuchać na zimne i mieć pewność, czy dany moment jest dobry na wprowadzenie do dziecięcego pokoju łóżka piętrowego.
Łóżko piętrowe do dziecięcego pokoju – poznaj korzyści tego rozwiązania!
Łóżko piętrowe to przede wszystkim oszczędność miejsca w dziecięcym pokoju. Jeśli taki mebel jest dodatkowo wyposażony w szufladę pod dolnym posłaniem – oszczędność ta jest jeszcze o wiele większa! Zwróćmy uwagę, że w tego typu schowku możemy trzymać nie tylko pościel, ale także zabawki naszych dzieci, czy należące do nich ubranka. Gdy działamy na ograniczonej przestrzeni każde dodatkowe miejsce wygospodarowane do przechowywania niezbędnych rzeczy – jest na wagę złota!
Łóżko piętrowe będzie dla naszych pociech źródłem niezwykłej radości. Jest to bardzo duża zaleta, bo nawet najbardziej aktywne dzieci będzie można łatwiej położyć do snu. Perspektywa spania na tak fajnym meblu sprawi, że każde dziecko będzie chciało położyć się wieczorem i usnąć. Wybierając odpowiedni model piętrowego łóżka dla dzieci postawmy na mebel ładny, w lubianym przez dzieci kolorze i pasujący do aranżacji pokoiku dziecięcego.
Łóżko piętrowe dla dziecka – zachowaj ostrożność przy wyborze odpowiedniego mebla!
Łóżko piętrowe dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Zagwarantuje to tylko ergonomiczna konstrukcja mebla, świetne, solidne wykonanie i znakomitej jakości materiał. Warto postawić na drewniane łóżko piętrowe dla dzieci. Drewno jest materiałem nietoksycznym, naturalnym i oddychającym, a ponadto wygląda zawsze elegancko i stylowo, i jest trwałe. Takie łóżko przemalujemy przy renowacji dziecięcego pokoju, jest to mebel, który posłuży na lata.
Bezpieczeństwo łózka dla dzieci to nietoksyczność materiałów użytych do jego wykończenia. Farby, bejce, lakiery, kleje – to wszystko powinno posiadać odpowiednie atesty. Nie bój się pytać o nie producenta łóżek dziecięcych, od którego chcesz zakupić mebel.
Dodatkowym atutem w łóżkach dziecięcych będą zabezpieczenia krawędzi i rogów mebla – w drewnianych łóżkach warto postawić na te modele, które mają zaokrąglone brzegi i kanty ramy. Zminimalizuje to ryzyko kontuzji, gdy dziecko uderzy się o brzeg łóżka.
Serdecznie polecamy nie decydować się na byle jakie łóżko piętrowe dla dzieci, pochodzące z nieznanego źródła. Łóżko do dziecięcego pokoju to inwestycja nie tylko w aranżację pomieszczenia, ale także w zdrowy rozwój i codzienną nocną regenerację naszych maluchów. Postaw na polskiego, renomowanego i doświadczonego producenta łóżek dla dzieci. Takiego jak firma Stolarstwo Tomasz Wróbel. Jest to najlepszy adres, gdy zależy nam na wygodzie, zdrowiu i bezpieczeństwie naszych pociech.
Wpis gościnny.
Comment here