Dekoracje

Trendy wnętrzarskie poprzedniego roku

Trendy wnętrzarskie 2022

Najnowsze trendy wnętrzarskie zdominowane są przez to co inspirowane naturą oraz przedmioty, które pochodzą z przyrody. Liczy się także ekologia oraz elementy vintage i handmade. Projektując wystrój należy dążyć do osiągnięcia maksymalnego komfortu oraz wykorzystania funkcjonalności używanych rzeczy. Króluje minimalizm, skandynawskie boho, japandi oraz retro. To wszystko ma stworzyć wnętrza przytulne, nowoczesne i wygodne.

Powrót do natury

Hasłem przewodnim wnętrz 2022 roku jest powrót do natury, który jest charakterystyczny dla nurtu slow life. A to dlatego, że mimo iż powoli zapominamy o pandemii, to ostatnie lata miały mocny wpływ zarówno na wnętrza, jak i podejście do projektowania mieszkań w Krakowie do wynajęcia. Okazało się, że to właśnie w naszych czterech kątach spędzamy więcej czasu. Dlatego też dom ma być miejscem, w którym można złapać oddech i odsunąć się od codziennych trosk i problemów. To w nim trzeba znaleźć miejsce na odpoczynek i przestrzeń do relaksu. Zdecydowanie pomaga w tym powrót do natury, stonowana kolorystyka, surowce pozyskane z przyrody oraz dbałość o detale. Naturalne materiały, jak drewno będą dominowały, ale sprawdzą się także aluminiowe konstrukcje, dmuchane siedziska czy kolorowe etniczne dekoracje.

Stylowe wnętrza

Aranżacja wnętrz w obecnych trendach zakłada minimalizm, ale w odmienionej formie. Pokazuje on, jak cieszyć się z małych rzeczy. Ten sposób projektowania sprawia, że wnętrza są jakby bardziej „oswojone”. Główną rolę grają tu naturalne i pastelowe kolory oraz wyraziste meble w monokolorach. Co ciekawe jednym z trendów są również monochromatyczne wnętrza. Jednak podstawową cechą charakterystyczną modnych mebli powinno być to, aby były funkcjonalne lub modułowe. Bo przecież liczy się komfort. Wyraźnie odznacza się styl japandi, boho i skandynawski. Modne są także inspiracje vintage i w klimacie retro. Tutaj doskonale komponują się wszelkie antyki oraz postarzane wykończenia na rożnych meblach i przedmiotach. W ten sposób pokazują miniony czas i opowiadają historię.

Duet filetowo-niebieski

W 2022 roku kolorem wybranym przez Instytut Pantone był odcień Very Peri. Nawiązuje on do pandemicznej rzeczywistości, gdzie codzienność przenika się ze światem wirtualnym. Barwa ta jest kompozycją niebieskiego, fioletu oraz czerwonego i szarości. Został stworzony na nowo. Tworzy jedną z najcieplejszych i najweselszych barw. To rozwiązanie stosowane najczęściej w stylach nowoczesnych, prowansalskich czy skandynawskich. Oczywiście nawiązanie do natury zobowiązuje. Dominujące będą także barwy ziemi, jak beże, brązy i zielenie. Stanowią one doskonałą bazę do wszelkich stylów.

Dekoracje i dodatki

Nowe trendy najprościej wprowadzać do mieszkania w Krakowie do wynajęcia https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/krakow/ poprzez dodatki i dekoracje. Dla przykładu ceramika w aranżacji wnętrz okaże się idealny uzupełnieniem w kuchni czy salonie projektowanej w stylu klasycznym. Postawiona na mocnej, klasycznej komodzie będzie stanowiła przepiękną ozdobę. Obrazy do salonu z kolei pozwolą nadać wnętrzu indywidualnego charakteru. To prosty sposób na łatwą, ale efektowną aranżację w nowoczesnej odsłonie.

W modnym wnętrzu sprawdzą się naturalne materiały, które zostały wykonane np. z bambusa. Jest nie tylko lekki i wytrzymały, ale także ekologiczny. Popularne są także rattanowe krzesła czy fotele. Oczywiście prym wiedze drewno, sklejki czy len. Ciekawe aranżacje tworzą też marmur, kamienie czy cegła

Wracając do monochromatycznych aranżacji wyraźne dodatki w czarnym kolorze idealnie podkreślą wnętrza. Takie detale wprowadzą ożywienie i podkręcą klimat pomieszczenia. To także doskonałe uzupełnienie naturalnej bazy dla wystroju danego wnętrza.

Wpis gościnny.

Comment here