Kuchnia

Zestaw mebli kuchennych – kiedy warto go wybrać?

Zestaw mebli kuchennych

Zamierzasz urządzić nową kuchnię, a może dotychczasowe meble kuchenne aż proszą się o wymianę? Potrzebujesz nowej zabudowy kuchennej! Alternatywą dla szafek kuchennych od stolarza są gotowe zestawy mebli kuchennych. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Meble do kuchni to zdecydowanie najdroższa pozycja w kosztorysie projektu tego pomieszczenia. Do wyboru masz dwie możliwości: meble od stolarza, drogie i wymagające sporego czasu oczekiwania, oraz meble kuchenne systemowe, określane też jako modułowa kuchnia.

W artykule podpowiemy, jakie są zalety, wady oraz koszt pomysłu na kuchenną zabudowę, jakim są gotowe zestawy mebli do kuchni. Pokażemy też ciekawe inspiracje ze sklepu internetowego Bromarkt.pl.

Czym są zestawy mebli kuchennych?

Co oznacza określenie „modułowa kuchnia”? To gotowy zestaw wszystkich elementów, z których składa się każda kuchnia. Znajdują się w nim korpusy górne i korpusy dolne, otwarte półki kuchenne, zamknięte szafki narożne, szafki pod zmywarkę, pod mikrofalówkę itd. Do tego jeszcze obowiązkowy element, którym jest blat kuchenny.

W sytuacji, gdy zamawiasz zabudowę kuchenną od stolarza, wykonuje on poszczególne elementy na wymiar. Jest to jednak rozwiązanie drogie, a do tego na wymarzoną kuchnię trzeba czasem czekać miesiącami. Nie masz też gwarancji tego, jak ostatecznie będzie wyglądać i działać Twoja przyszła kuchnia.

Inaczej jest w przypadku gotowych zestawów mebli kuchennych. W sklepie takim jak Bromarkt.pl. zamawiasz gotową kuchnię modułową, czyli zestaw modułów, które dobierasz, składasz i montujesz trochę tak jak klocki.

KOLEKCA_EMMA.jpg

Zestaw mebli kuchennych EMMA fot. bromarkt.pl

Od początku wiesz, jakie moduły wchodzą w skład Twojej kuchni oraz jak będą wyglądać. Kuchnia kosztuje zdecydowanie mniej niż meble na wymiar, a dodatkowo maksymalny czas oczekiwania na meble to zaledwie 30 dni.

Zestawy mebli kuchennych dają wiele możliwości konfiguracji

Największa obawa wielu przyszłych użytkowników gotowych mebli kuchennych dotyczy tego, że, kupując zestaw ze sklepu, otrzymujesz produkt, który nie jest dopasowany do wymiarów i układu Twojej kuchni.

Tymczasem nie jest to prawda. Faktycznie, możesz kupić gotową propozycję układu prosto od producenta, o określonej liczbie elementów takich jak szafki wiszące, stojące, narożne, półki i inne moduły, określonej kolorystyce frontów i korpusów. Większość kolekcji kuchni modułowych ze sklepu Bromarkt.pl daje jednak wiele różnych możliwości konfiguracji.

Spójrzmy na przykładową kuchnię z kolekcji Bromarkt.pl. Kuchnia Zoya to współczesna, ale przytulna propozycja do kuchni skandynawskiej, nowoczesnej czy boho, z modnymi szafkami wiszącymi do sufitu i frontami w kolorze jasnoszarym.

Gotowy zestaw (czyli propozycja układu) od producenta zawiera 15 elementów i mierzy 300 cm szerokości. Nadaje się do wielu różnych kuchni, szczególnie do aneksów kuchennych, kuchni jednorzędowej itd. Możesz więc śmiało zdecydować się na ten konkretny zestaw.

Jeśli jednak Twoja kuchnia ma inny układ albo potrzebujesz mebli o innej szerokości, bez problemu dobierzesz takie szafki i inne elementy, które będą idealnie pasować do Twojego wnętrza.

kuchnia_royal_apk.jpg

Zestaw mebli kuchennych ROZANELI fot. bromarkt.pl

Producent oferuje do wyboru aż kilkadziesiąt różnych modułów. Są wśród nich szafki nad okap, fronty do zmywarki, szafki pod zlewozmywak, szafki z szufladami, szafki wiszące, półki narożne i o wiele więcej.

Duża liczba różnych konfiguracji gwarantowana! Kuchnię możesz zaprojektować samodzielnie – będzie zdecydowanie taniej niż u stolarza, a efekt bardzo podobny.

Gotowe zestawy pasują do dużych i małych kuchni

Dużą zaletą oferty kuchni modułowych w sklepie Bromarkt.pl jest bardzo szeroki wybór różnych kolekcji, a wśród nich – możliwość konfiguracji układu i kolorystyki. Dzięki temu bez problemu znajdzie tu swoją kuchnię zarówno posiadacz dużego metrażu, jak i właściciel niewielkiej kuchni w bloku, aneksu kuchennego w kawalerce czy małej kuchni na wynajem.

Zobacz gotowe meble kuchenne: https://bromarkt.pl/meble-kuchenne

Szukasz dużej, przestronnej, nowoczesnej kuchni? Zwróć uwagę na takie kolekcje jak kuchnia Emily czy kuchnia Denis.

Ta pierwsza to ponadczasowa propozycja mebli modułowych z frontami w modnym macie i z delikatnymi frezami. Możesz wybrać fronty w kolorze białym, grafitowym czy butelkowo-zielonym oraz skonfigurować moduły tak, by stworzyć układy w kształcie liter L, G czy U, które są idealne do dużych kuchni. Ten sam zestaw świetnie nada się też do małych kuchni, np. jednorzędowych – wystarczy go ograniczyć do szafek wiszących i stojących na jedną ścianę.

Z kolei kuchnia Denis to bardzo nowoczesna i zgodna z najnowszymi trendami propozycja do otwartej kuchni połączonej z salonem czy jadalnią. Fronty mają bardzo modną matową powierzchnię oraz kolorystykę od drewna po topową czerń.

Gotowe zestawy kuchenne są tańsze od mebli na zamówienie

Ostatnią, ale bardzo ważną zaletą kuchni modułowych jest atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w przypadku podobnych do nich kuchni na wymiar.

Zobacz wszystkie zestawy mebli kuchennych: https://bromarkt.pl/zestawy-mebli-kuchennych

Spójrzmy na przykłady. Gotowy zestaw wspomnianej wcześniej kuchni Denis to koszt ok. 12 tys. zł. Kuchnia Emily kosztuje ok. 5500 zł w przypadku zestawu 9-elementowego. Jeśli szukasz jeszcze ekonomiczniejszej wersji, polecamy Twojej uwadze kuchnię Viki1 w cenie ok. 2200 zł, kuchnię Silver – zestaw 5 w cenie ok. 2900 zł, czy kuchnię Sonoma Sarsa, której cena to zaledwie 1745 zł.

Artykuł zewnętrzny.

Comment here