Porady

Ochrona poddasza przed promieniami słonecznymi – czyli wybieramy rolety dachowe

Ochrona poddasza przed .promieniami słonecznymi - czyli wybieramy rolety dachowe

Domy jednorodzinne z poddaszem są coraz chętniej wybierane przez rodziny, które planują stopniowe urządzanie wnętrz. Jeżeli podejmiesz decyzję o tym, że przyszedł czas na poddasze, pamiętaj o tym, że wymagać będzie ono wielu specjalnych rozwiązań.

W większości przypadków mowa tutaj o meblach robionych na zamówienie. Jednak to nie jedyna rzecz, która musi być przygotowana specjalnie na poddasze. Innym produktem są osłony okienne. Te na poddasza muszą spełniać określone wymagania. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze osłon okiennych na poddasze. Zobacz, jakie produkty proponowane są przez producentów.

Osłony okienne na poddaszu – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Okna w pomieszczeniach na poddaszu są położone często pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. To powoduje, że tradycyjne rozwiązania do aranżacji okiennych nie zdają tu egzaminu – firanki, zasłonki czy rolety będą odstawały od okna. Wpływa to nie tylko na estetykę całej aranżacji, ale i na wygodę użytkowania produktów. Dlatego na poddasze zaleca się specjalne rolety dachowe i plisy, które mają prowadzenie boczne tkaniny. Dzięki czemu nie odchyla się ona od skrzydła okiennego. Zwróć również uwagę na to, aby przy tego rodzaju produktach nie było zbędnych sznurków czy koralików – tutaj mechanizm sterowania powinien opierać się o samoistne zawijanie rolet lub ich przesuwanie przy pomocy specjalnego uchwytu.

Rolety dachowe – specjalne rozwiązanie na poddasza

Pierwszą z propozycji na poddasza się rolety dachowe. Jak to zostało wyżej wspomniane, nie ma tutaj sznurka do sterowania położeniem tkaniny na oknie. Wyposażona jest ona w system samoistnego zawijania materiału do góry. Dzięki temu nie ma potrzeby, aby był tutaj dodatkowy sznurek czy koraliki. Oprócz tego możesz mieć kontrolę nad tym, ile światła wpada do wnętrza pomieszczenia. Wystarczy, że zablokujesz jej położenie na jednej z trzech pozycji. Rolety do okien dachowych mogą być wykonane z różnych rodzajów tkanin. Bardzo popularne są tradycyjne – gładkie tkaniny. Jednak coraz częściej osoby wykańczające wnętrza sięgają także po rolety z nadrukowanym wzorem. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak prezentują się takie produkty, zajrzyj na stronę renomowanego producenta rolet dachowych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Plisy do okien dachowych – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Drugim polecanym produktem z tej kategorii są plisy dachowe. Już na pierwszy rzut oka widać, że znacznie różnią się one od klasycznych rolet. Tutaj materiału nie nawija się na drążek. Tkanina jest plisowana i tworzy „harmonijkę”, którą można zaciągać od dołu i do góry. Dzięki temu plisę można ustawić w dowolnej pozycji na oknie. Plisa dachowa może być wykonana z tkaniny perłowej lub zaciemniającej. Jednak na poddasza polecane są szczególnie modele, które wykonane są z materiału metalizowanego. Co to oznacza? Tkanina metalizowana ma właściwości termoizolacyjne. Dzięki czemu chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html. Znajdziesz tam też opis innych tkanin, z jakich wykonuje się plisy dachowe.

Comment here