Dekoracje

Motyw kwiatów w sypialni – na jakie dodatki postawić?

Kwiaty w sypialni wnoszą powiew ciepłych dni, natury i świeżości, nawet jeżeli występują jedynie jako motyw na elementach dekoracyjnych. Mogą być barwne albo stonowane, dominujące lub będące jedynie dodatkiem do innych przewodnich dekoracji. Jakie dodatki z motywem kwiatowym w sypialni warto wybrać? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oto kilka inspirujących podpowiedzi.

Kolekcja kwiatowa pościeli – sposób na wprowadzenie koloru do sypialni

Pierwszym dodatkiem, jaki przychodzi na myśl w sypialni, jest pościel. Motyw kwiatowy bardzo często przewija się w jej przypadku, co można zauważyć w specjalnej kolekcji kwiatowej w sklepie Bella Storia. Pościele w kwiaty na całej powierzchni mogą być romantyczne, nowoczesne czy też minimalistyczne, często nawiązują również do wzorów ludowych, folkloru. Do najchętniej wybieranych kwiatów we wzorach pościelowych należą:

  • romantyczne i zmysłowe róże,
  • pełne piwonie, często uzupełnione kompozycją z liści,
  • kwitnące maki,
  • łąki z kwiatami różnego rodzaju.

Warto postawić też na pościele z kwiatami uzupełnione o inne elementy, na przykład zwiewne pióra, łapacze snów czy ptaki. Wprowadzają dodatkowy element urozmaicenia. Zaletą barwnej pościeli w sypialni jest fakt, że w razie chęci zmiany wystroju, wystarczy ściągnąć poszewki i wymienić je na inny kolor czy motyw.

Dekoracyjne poduszki i inne tekstylia z kwiatami do sypialni

Rola tekstyliów jako dekoracji do sypialni jest nieoceniona. Nadają one wnętrzu pożądanej przytulności, czyniąc je świetnym miejscem na relaks. Motyw kwiatowy jest dość uniwersalny, przez co proste w formie poduszki dekoracyjne, narzuty czy dywaniki ozdobione nadrukiem lub haftem z kwiatami pasują do niemal każdej aranżacji. W ofercie sklepu Bella Storia można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które ożywią swoimi kolorami i dynamiką kompozycji graficznej wnętrze. Warto też postawić na stonowane propozycje, których kolorystyka jest jednorodna, a o wzorze kwiatowym stanowi kontur albo wytłoczenie. Przykładem mogą być narzuty na łóżko albo zasłony, które będą korespondować z bardziej dynamicznymi poduszkami ozdobnymi czy pledem.

Aranżacja okien w sypialni z motywem kwiatowym

Ważną częścią wystroju sypialni może być aranżacja okien. W zależności od stylu pomieszczenia, a także ilości światła wpadającego przez otwory okienne można w tym miejscu zastosować różne rozwiązania:

  • samodzielne zasłony,
  • zasłony i firany,
  • rolety tekstylne różnego typu,
  • dodatkowe zawieszki, ozdoby na szyby.

Każdy z rodzajów dekoracji okiennych może mieć motyw kwiatowy – powtarzalny wzór albo ciekawą kompozycję na całej powierzchni lub jej części. Zwykle jednak ogranicza się go we wnętrzu do jednego rodzaju. Oznacza to, że gdy zasłony będą barwne, ewentualne firany czy rolety powinny być neutralne, bez dodatkowych wzorów.

 

Kwiaty w sypialni – akcent czy dominanta?

Motyw kwiatów w sypialni warto dobrze przemyśleć. Jeżeli mają być jedynie akcentem, można połączyć jeden lub dwa wzory albo motywy kolorystyczne i się ich trzymać przy dodatkach. Z kolei decydując się na kwiatowe ozdoby na ścianę, obrazy, grafiki czy nawet fototapety, trzeba uwzględnić dopasowanie pozostałych elementów aranżacji. Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy motyw kwiatowy jest dominujący w pomieszczeniu, dodatki mogą być nieco bardziej stonowane. Przy tapecie czy dużych obrazach i grafikach z kwiatami niekoniecznie powtarzanie tego wzoru na tekstyliach będzie dobrym pomysłem. Czasem lepiej z ich pomocą nieco wyciszyć wnętrze, wykorzystując wybrany kolor i jednolite wzory oraz tekstury.

Comment here