Salon i sypialnia

Materac rehabilitacyjny – jak go wykorzystywać?

Materac rehabilitacyjny - jak go wykorzystywać

Jak wszyscy doskonale wiemy rehabilitacja to okres, w którym powracamy do zdrowia. O tym, jak będzie skuteczna  i ile będzie trwała, decyduje wiele kwestii. Ćwiczenia, ruch czy masaże to jedne z czynników, jednak materace do łóżek także odgrywają niezwykle ważną rolę.

 Dlaczego wybór materaca rehabilitacyjnego jest bardzo ważny?

Wybór materaca ma bezpośredni wpływ na nasz powrót do pełnej sprawności. W związku z tym stosowanie dobranych do personalnych potrzeb materacy rehabilitacyjnych, które idealnie dopasowują się do naszych problemów z kręgosłupem czy innych deformacjom ma kluczowe znaczenie. Takie udogodnienia sprawiają, że bóle powoli zanikają, a skrzywienia układu ruchu są stopniowo niwelowane. Dlatego długi pobyt w łóżku po przejściu różnych urazów wiąże się z wizytą w sklepie, w dziale zatytułowanym „materace rehabilitacyjne”. Warto, aby wybrany przez nas materac charakteryzował się testami ortopedycznymi oraz pozytywnymi ocenami.

Czym charakteryzuje się dobry materac rehabilitacyjny?

Materace powinny być przewiewne oraz oferować dobrą cyrkulację powietrza. Materace produkowane z wykorzystaniem pianki wysokoelastycznej mogą pochwalić się szeregiem zalet. Nie odkształcają się, są sprężyste oraz trwałe. Ich świetna wentylacja powoduje, że wilgoć nie jest gromadzona, lecz wyprowadzana na zewnątrz. Taka warstwa to baza materaca, gdy nie będzie solidna, materac nie będzie miał stabilnej podpory. Dla naszej wygody warto, aby posiadał on oddzielny pokrowiec, który łączy się z pokrowcem obszaru nawierzchniowego. Materac nawierzchniowy powinien być wykonany z pianki, nazywanej leniwą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż takie materace dostosowują się do krzywizn kręgosłupa, a przy tym nie tworzy zniekształceń układu ruchu.

Materac rehabilitacyjny dla każdego?

Zapobieganie jest znacznie prostsze niż leczenie, dlatego warto jak najszybciej wymienić swój materac na rehabilitacyjny. Nieodpowiednie noszenie plecaków, mało aktywności fizycznej czy nadwaga u najmłodszych. Wszystko to bardzo obciąża kręgosłup u dzieci. W związku z tym dobrze dobrane krzesło, zwracanie uwagi na postawę naszej pociechy, a także wybór materaca rehabilitacyjnego, to ważne kwestie. W końcu nasze zdrowie jest najważniejsze.

SenSen – sklep z materacami rehabilitacyjnymi.

Comment here