Ogród

Kosiarka spalinowa – nieodzowne urządzenie do pielęgnacji ogrodu

Kosiarka spalinowa - nieodzowne urządzenie do pielęgnacji ogrodu

O każdej porze roku w przydomowym ogrodzie jest sporo pracy. Do jego pielęgnacji i zachowania porządku potrzebujemy pewnej liczby podstawowych narzędzi. Głównie chodzi o te, które pomagają uprawiać ziemię oraz dbać o trawnik. Należy jednak pamiętać, że ogród, to także ławki, stół, hamak i inne elementy, o które trzeba się troszczyć. Ich odnawianie lub naprawa będą co jakiś czas potrzebne.

Podstawowe wyposażenie ogrodu

Nawet jeśli zamierzamy utrzymać ogród w tonacji naturalistycznej, to i tak będziemy potrzebować takich narzędzi, jak kosiarka spalinowa, grabie, szpadel, taczka, nożyce ogrodnicze i wiele innych. Koszenie trawnika, przycinanie gałęzi, przekopywanie grządek – pracy jest naprawdę wiele. Podczas jesiennej aury dochodzi grabienie liści, usuwanie zamierających części roślin czy równanie żywopłotu. Wszelkie zabiegi w ogrodzie będą od nas dodatkowo wymagały poświęcenia im sporej ilości czasu oraz sił. Przy pielęgnacji dużych połaci ogrodu możemy nie mieć możliwości nawet wypocząć. Dlatego tak ważne jest posiadanie narzędzi mechanicznych. Kosiarki spalinowe czy piły mechaniczne będą tu bardzo przydatne.

 

Urządzenia elektryczne czy spalinowe?

Przy pielęgnacji małych ogródków wystarczą nam urządzenia elektrycznie. Są to narzędzia, które zazwyczaj działają cicho i nie mają dużej wagi. Jeśli dodatkowo mamy usytuowane gniazda elektryczne na obszarze ogrodu, to sprawa wydaje się wyjątkowo prosta. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą też przedmioty napędzane przez baterie akumulatorowe. Jeśli jednak nasz ogród rozciąga się po horyzont lub jest wąski, a przy tym bardzo długi, to kosiarki spalinowe z pewnością lepiej zdadzą tu egzamin. Co prawda urządzenia takie nie są zbyt ciche, ale trzeba pamiętać, że mają większą wydajność i moc niż ich odpowiedniki zasilane na prąd.

Zmechanizowane działanie w ogrodzie

Do urządzeń niezbędnych w ogrodzie należy kultywator spalinowy. Obok kosiarki spalinowej należy do bardzo ważnych elementów wyposażenia. Dzięki tej maszynie rolniczej zyskamy sporą pomoc w pracach związanych z uprawą ziemi. Zstępuje on bowiem szpadel. Ułatwia spulchnianie gleby, poza tym kruszy ją i odchwaszcza. Szczególnie przydatny będzie przy zakładaniu i pielęgnacji obszarowo dużych ogrodów. Przy okazji omawiania tematu przydomowego ogrodu, warto wspomnieć o kosiarce bębnowej. Jest to ciekawe rozwiązanie przy posiadaniu trawnika w niewielkim ogródku. Urządzenie to pracuje cicho. A jeśli wybierzemy wersję akumulatorową, to nie będziemy się potykać o kabel zasilania elektrycznego. Oczywiście mechanizm nie będzie miał takiej mocy, jaką posiadają kosiarki spalinowe, ale z pewnością spełni swoje zadanie na małym obszarze trawnika.

 

Comment here