Łazienka

Baterie umywalkowe ścienne – nowy trend czy praktyczne rozwiązanie?

Baterie umywalkowe ścienne – nowy trend czy praktyczne rozwiązanie

Baterie umywalkowe ścienne są nieodłącznym elementem łazienki. A czym jest sama łazienka? Ktoś kiedyś powiedział, że „kto ma klucz do łazienki, ten włada światem”, i coś w tym jest. Jeśli kuchnia jest duszą domu, to łazienka, bez wątpienia, jest jego najważniejszym elementem.

Aranżacja łazienki – funkcjonalność, praktyczność i styl

Łazienka jest bardzo ważnym punktem w domu i w mieszkaniu. Często, to właśnie od niej zaczyna się generalny remont. Dawniej, łazienka bywała tematem raczej intymnym, ale obecnie jej wystrój jest tak samo ważny, jak wystrój wszystkich innych pomieszczeń. Wygląd łazienki projektuje się w zgodzie z indywidualnymi upodobaniami, a efekt końcowy chętnie prezentuje w mediach społecznościowych lub na stronach wnętrzarskich. Aranżacja łazienki zależy od wielu czynników, przede wszystkim, od jej wielkości i kształtu. Następnie bierze się pod uwagę praktyczność, funkcjonalność i styl, w jakim planujemy ją utrzymać. Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowania, a więc wykorzystane materiały muszą być trwałe i wodoodporne.

„Kran i kurki”, czyli bateria łazienkowa

Umywalka w łazience powinna być stabilna, praktyczna i łatwa w codziennym użytkowaniu. Jej kształt, wielkość i wygląd zależą od osobistych preferencji, a także wielkości łazienki i jej praktycznego zastosowania. Wybierając odpowiednią umywalkę, powinno się pamiętać o dodatkach, które czasami są najważniejsze. Do takich dodatków zalicza się na pewno, baterie umywalkowe, znane powszechnie, jako „kran i kureczki”. Niby nic, a tak wiele. Bez tych elementów umywalka nie spełniałaby swoich funkcji. Baterie umywalkowe ścienne lub nablatowe, powinny być odpowiednio dostosowane, między innymi, do rodzaju umywalki, ale także do ogólnego kształtu i wystroju łazienki.

Baterie umywalkowe ścienne – do jakich umywalek

Baterie umywalkowe ścienne z dłuższą wylewką, montowane na ścianie, pasują do umywalek nablatowych, zwłaszcza umieszczonych w oddaleniu od ściany. Baterie wpasowuje się w otwory na ścianie, bezpośrednio nad umywalką. Takie baterie naścienne dobrze komponują się z dużą i głęboką miską umywalkową. Istotną zaletą baterii umywalkowych ściennych jest to, że łatwo utrzymać je w czystości, a także są kompatybilne i dobrze współgrają z resztą instalacji. Takie baterie są idealne do małych łazienek, z uwagi na dodatkowe wykorzystanie długiego obrzeża umywalki. Można tam postawić, chociażby kilka niezbędnych drobiazgów. Montaż także jest dosyć łatwy, ponieważ polega na wykuciu w ścianie otworu na korpus baterii, i co najwyżej 2 metrów instalacji. Jest to ważne przy planowanym podłączeniu baterii z innymi elementami instalacji. Baterie umywalkowe ścienne mają wiele rodzajów. Między innymi, mogą być podtynkowe, dwuotworowe, jednouchwytowe, jak też z różnymi ujściami wody i o różnych kształtach.

Comment here