Dekoracje

Jakie firanki będą najlepsze do kuchni a jakie do salonu?

Jakie firanki będą najlepsze do kuchni a jakie do salonu

Choć obecnie na rynku jest bardzo wiele innych osłon okiennych o charakterze dekoracyjnym, to jednak w dalszym ciągu większość właścicieli mieszkań i domów wybiera jeden sprawdzony produkt, występujący w kilku formach i długościach. Rozwiązaniem, które okaże się najlepsze zarówno do salonu, jak i na przykład kuchni, mogą okazać się firanki. W zależności od tego, czy ma być to tylko przedmiot dekoracyjny, czy także funkcjonalny, wybiera się je w różnych kombinacjach, bezproblemowo dostosowuje do pomieszczenia mieszkalnego.

Wybieranie firanek do kuchni

Pomieszczenie kuchenne nieco różni się od innych pomieszczeń umieszczonych w domu. Narażone jest na działanie różnych negatywnych czynników, między innymi wzmożonego ciepła czy wilgoci. Umieszczone tutaj osłony okienne powinny cechować się trwałością, a także odpornością. Firanki do kuchni muszą być wyprodukowane z materiałów, które łatwo będzie można wyprać, najkorzystniej, jeśli byłaby to tkanina plamoodporna, wówczas nie trzeba byłoby się obawiać plam powstałych podczas przyrządzania potraw. Najczęściej stawia się na krótkie firanki o ozdobnych charakterze. Mogą mieć one motyw kuchenny, nawiązywać do gotowania, parzenia kawy lub być pozbawione wzoru. Wybór firan krótkich, białych często okazuje się korzystnym rozwiązaniem, są one neutralne pasujące do niejednego pomieszczenia kuchennego, zarówno o stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Wybieranie firanek do salonu

Salon jest pokojem dziennym, powinien być dobrze oświetlony, najlepiej naturalnym światłem. Nie warto zasłaniać okien ciężkimi, staromodnymi zasłonami. Znacznie lepszą opcją mogą okazać się niezwykle lekkie w swoim wyrazie krótkie firanki do salonu. Do dyspozycji jest wiele eleganckich, łatwych w użyciu materiałów. Kolor ma znaczenie w takim wyborze, koniecznie trzeba zainwestować w kolor neutralny, nieblokujący promieni słonecznych. Nowoczesny charakter wnętrzu nada tkanina ledwie zauważalna, delikatna niczym mgiełka. Mogą mieć one różne motywy, między innymi kwiatowy. Ich obecność to w dalszym ciągu na osłonięcie pomieszczenia, nadanie mu odpowiedniej prywatności. W mieszkaniach leżących w bloku są one pożyteczne, pozwalają na ochronę przed wzrokiem sąsiadów, bez konieczności dokupywania znacznie droższych artykułów, jak na przykład rolet czy żaluzji. Można je łączyć z zasłonkami w gustownym kolorze, pasującym do charakteru pokoju dziennego. Wiele osób łączy je z innymi dodatkami, które pozwalają na wydobycie z nich nowoczesnego charakteru, na przykład z haczykami do ich upinania.

Comment here