Budowa domu

Jak zabezpieczyć swój dom przed złodziejami?

Jak zabezpieczyć swój dom przed złodziejami

Chociaż poziom przestępczości w Polsce jest niski, włamania do domów wciąż się zdarzają. Wbrew pozorom zagrożenie nie dotyczy tylko luksusowych willi, ale również zwyczajnych domów jednorodzinnych, które wydają się złodziejom łatwiejszym celem. W jaki sposób zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Antywłamaniowe okna i drzwi

Jednym z dobrych rozwiązań, chroniących nieruchomość przed intruzami jest wybór antywłamaniowych okien i drzwi. W przypadku okien wystarczą stosunkowe proste zabezpieczenia, dzięki którym złodziej nie dostanie się do domu bez odpowiednich narzędzi. Domy jednorodzinne wystarczająco zabezpieczają okna o klasie bezpieczeństwa RC2 z ukrytymi okuciami, odpowiednim oszkleniem czy rolkami grzybkowymi. Również solidne drzwi zatrzymają złodzieja, który nie dostanie się do wnętrza bez zaawansowanych narzędzi i konieczności zrobienia sporego hałasu.

System kamer

Godnym rozważania rozwiązaniem jest także monitoring domu. Współczesne kamery niewielkich rozmiarów stosunkowo łatwo ukryć, a do prawidłowego funkcjonowania wymagają one jedynie zasilania i dostępu do sieci WiFi. Dzięki przeniesieniu obrazu z kamer na specjalny serwer, możemy monitorować dom na urlopie z dowolnego miejsca na świecie. Świetnie sprawdzają się także kamery z czujnikiem ruchu. Ich obecność pozwoli nie tylko na szybką interwencję, ale również łatwiejszą identyfikację włamywacza, jeśli będzie to konieczne.

Alarm antywłamaniowy

W użyciu wciąż są systemy alarmowe, których sygnały dźwiękowe odstraszają ewentualnych intruzów i przyczyniają się do szybkiego przyjazdu policji. Instalacja alarmu antywłamaniowego nie jest dzisiaj dużym wydatkiem, a podstawowy system można nabyć nawet za kilkaset złotych. Na rynku dostępne są także specjalne czujniki zbicia szyb i czujniki ruchu, które można połączyć z systemem alarmowym.

Ubezpieczenie domu

Oczywiście żaden system antywłamaniowy nie ograniczy całkowicie ryzyka włamania do domu, zwłaszcza jeśli będzie ono dobrze zaplanowane przez złodziei. Na szczęście możemy w pełni ograniczać ryzyko finansowe wynikające z ewentualnego włamania. Ubezpieczając dom warto wybrać polisę, która zabezpiecza nas także na wypadek kradzieży z włamaniem. Korzystając z pomocy multiagencji ubezpieczeniowej, takiej jak CUK (cuk.pl), uzyskujemy dostęp do ofert wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, z których z łatwością wybierzemy najbardziej odpowiednią w stosunku do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Comment here