Dekoracje

Zapachy świec o właściwościach uspokajających

Zapachy świec o właściwościach uspokajających

Świece to nie tylko sposób na efektowną dekorację wnętrza. Odpowiednio dobrane ich zapachy mogą nam pomóc w wyciszeniu się i zrelaksowaniu po długim, stresującym dniu. Które aromaty świeczek znane są ze swoich właściwości uspokajających? Poniżej przedstawiamy świece zapachowe, które przypadną do gustu wszystkim, którzy chcą się odprężyć.

Świece to nie tylko sposób na efektowną dekorację wnętrza. Odpowiednio dobrane ich zapachy mogą nam pomóc w wyciszeniu się i zrelaksowaniu po długim, stresującym dniu. Które aromaty świeczek znane są ze swoich właściwości uspokajających? Poniżej przedstawiamy świece zapachowe, które przypadną do gustu wszystkim, którzy chcą się odprężyć.

Osoby zestresowane zaopatrzyć powinny się między innymi w świecę o zapachu bergamotki. Roślina ta znana jest ze swoich właściwości uspokajających oraz antydepresyjnych. Skutecznie łagodzi ona również uczucie niepokoju. Bergamotka znakomicie sprawdza się u osób borykających się ze stanami lękowymi i atakami paniki.

W podobny sposób działa lawenda – znakomicie redukuje ona napięcie i koi nerwy, a co więcej – pomaga w zasypianiu. Oprócz tego, roślina ta skutecznie odstrasza owady oraz szkodniki i wywiera korzystny wpływ na organizm.

Sandałowiec to kolejny aromat świec znany ze swoich właściwości uspokajających. Doskonale wycisza on i pomaga w walce ze złymi myślami. Świeczkę o zapachu sandałowca warto rozpalić w sypialni wieczorową porą – stanowi ona bowiem gwarancję spokojnego snu.

Chcąc zredukować stres i napięcie, warto sięgnąć po świecę z nutami jaśminu, który działa kojąco.

Cytrusowe świeczki sprawdzą się natomiast wówczas, gdy potrzebujemy psychicznego odpoczynku i chcemy zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Godne polecenia są także świece o słodkim aromacie cedrowym. Korzystnie wpływa on na układ nerwowy, redukuje stres, pomaga w walce z bezsennością, sprzyja skupieniu i działa oczyszczająco na umysł.

Aromat jaśminowej świecy skutecznie relaksuje i pomaga się odprężyć. Dodatkowo, ma on zbawienny wpływ na układ nerwowy.

Kolejna propozycja to świeczka z dodatkiem melisy, której zapach działa odprężająco i uspokajająco.

Wielu zwolenników mają także świece różane, dzięki którym skutecznie odstresujemy się i zrelaksujemy.

Wymienione powyżej zapachy świec to sprawdzony sposób na aromaterapię w domowym zaciszu. Wszystkich zainteresowanych tego rodzaju świecami zapraszamy do naszego sklepu internetowego gdzie zakupić można także inne dodatki do domu, które nadadzą każdemu wnętrzu odpowiedniego klimatu.

Comment here