Ogród

Jak wybrać zamiatarkę ogrodową do kostki?

Jak wybrać zamiatarkę ogrodową do kostki?

Prace w ogrodzie nie muszą kończyć się bólem kręgosłupa i totalnym zmęczeniem. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, mogą być wykonane szybciej i pozostaje więcej czasu na relaks i cieszenie się piękną pogodą i zadbanym ogrodem. Piach, niedopałki, kapsle, papierki, spadające liści, opadłe owoce, pyłki, kwiatostan spadający z drzew i krzewów, wióry po piłowaniu, odłamki szkła, skoszona trawa, żwir, resztki śniegu, to najczęstsze zanieczyszczenia zalegające na ścieżkach ogrodowych i przydomowych z kostki brukowej lub betonu. Ich zamiatanie zwykłą miotłą zawiera dużo czasu i nie zawsze jest dokładne. Estetyczny wygląd tarasów, ścieżek ogrodowych i podjazdów wymaga systematycznego zamiatania. Sprzątanie ułatwiają zamiatarki ogrodowe. Jak więc wybrać zamiatarkę ogrodową?

Cechy dobrej zamiatarki

Zamiatarki ogrodowe to doskonała alternatywa dla miotły. Dokładnie zbierają wszelkie zanieczyszczenia z kostki brukowej i asfaltu. Zamiatarki ogrodowe dzielą się na: ręczne i spalinowe.

Najważniejszym kryterium wyboru przy zakupie zamiatarki jest jej wydajność. Na duży ogród i podwórze strzałem w dziesiątkę będzie zamiatarka z dużym koszem na odpady. Za jednym razem sprzątniemy całą skoszoną trawę i odpadki po grillowaniu. Wybierając zamiatarkę ogrodową, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania – koła i obudowa powinny być solidne oraz odporne na uderzenia. Ważnym parametrem jest szerokość robocza, którą podaje się w milimetrach. Informuje o tym, jaki pas ziemi zostanie oczyszczony po jednym przejechaniu. Z kolei wydajność określana jest w metrach kwadratowych na godzinę. Im większa, tym szybciej czystość zagości na posesji. Dla wygody pracy bardzo ważny jest uchwyt i dostępność części zamiennych oraz łatwość w demontażu i opróżnianiu kosza na odpadki. Dobra zamiatarka wystarczy na wiele lat. Najlepsi producenci dla uwiarygodnienia swojego produktu oferują gwarancję oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Ręczna czy spalinowa?

Zamiatarka ręczna jest przeznaczona do codziennego użytkowania w ogrodach, warsztatach, niewielkich sklepach, w magazynach i w trakcie remontu. Do czyszczenia większych powierzchni, np.: hal produkcyjnych, miejskich deptaków czy parkingów, optymalnym wyborem będzie zamiatarka spalinowa, która ma większą szerokość i moc roboczą.

Ogród jak ze snu

Ogród marzeń nie wymaga przemęczania się i podążania za zmieniającymi się trendami aranżacji zielonej przestrzeni. W dbaniu o czystość pomogą  zamiatarki ogrodowe. Idealna aranżacja, to takie wykreowanie przestrzeni, w której użytkownicy czują się dobrze i odpoczywają. Ogród i posesja to przestrzenie użytkowe i nie muszą wyglądać niczym obiekty z wyobraźni projektantów.

Odpowiednio dobrana zamiatarka ogrodowa jest niezbędnym narzędziem w ogrodzie, ponieważ znacznie lepiej radzi sobie z zanieczyszczeniami niż miotła. Nie wznieca kurzu podczas pracy, więc można ją stosować nawet w upalne dni. Zamiatarka jest lekka i prosta w obsłudze, a praca z nią podoba się dzieciom.

Comment here