Łazienka

Jak wybrać płytki łazienkowe? podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Jak wybrać płytki łazienkowe? podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Urządzenie łazienki to większe wyzwanie, niż większość z nas sądzi. Poza odpowiedzią na odwieczny dylemat (co wybrać: prysznic czy wannę), trzeba zwrócić uwagę na wiele innych czynników. Jaka armatura będzie najbardziej wygodna? Które płytki łazienkowe należy wybrać? Na to ostatnie pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Jeśli planujecie remont łazienki i szukacie płytek łazienkowych, to jesteście we właściwym miejscu. Zanim wybierzecie się na zakupy, zapoznajcie się z tym, co dla Was przygotowaliśmy.

Płytki łazienkowe – podstawowe właściwości

Płytki łazienkowe muszą charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami, które sprawią, że będą one spełniały swe zadanie w pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Ze względu na dużą wilgoć muszą one być wodoodporne. Ryzyko zalania podłogi, poślizgnięcia się i złamania nogi zawsze występuje w okolicach wanny lub prysznica – dlatego też płytki łazienkowe muszą cechować się właściwościami antypoślizgowymi. Muszą one też być odporne na szybkie zmiany temperatury – niekiedy gorący prysznic zamienia małą łazienkę w prawdziwą saunę.

Więcej płytek dla świętego spokoju

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych może zależeć między innymi od naszego gustu. Zanim jednak przejdziemy do kwestii estetycznych, to musimy wiedzieć ile płytek potrzebujemy. W tym celu należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie oraz obliczyć liczbę niezbędnych płytek. Dokonując obliczeń, a następnie zakupu, dobrze jest wyznaczyć szeroki margines błędu. Często zdarza się tak, że coś źle obliczymy, albo w paczce z płytkami przyjdzie kilka połamanych egzemplarzy. Płytka może również spaść i się rozbić podczas remontu. Możliwości jest wiele, a by uniknąć problemów, zawsze należy zamówić ok. 10-15% więcej płytek. Dzięki temu nawet niespodziewany wypadek nie pokrzyżuje naszych planów wyłożenia płytkami całej powierzchni łazienki.

Płytki do łazienki – jakie wybrać?

Odpowiedź na pytanie „jakie płytki wybrać do łazienki” tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od nas – naszych wymagań i gustu. Płytki do łazienki powinny być wodoodporne, dobrze znosić wilgoć i zmiany temperatury, kupmy ich też zawsze trochę więcej – tak na wszelki wypadek. Ponadto pamiętajmy, by płytki łazienkowe, które wybierzemy po prostu nam się podobały. Nikt nie chce spędzać czasu w łazience, której styl mu nie odpowiada.

Comments (1)

  1. Jasne płytki ceramiczne moim zdaniem najlepiej się sprawdzą 😀

Comment here