Salon i sypialnia

Co wybrać do salonu – narożnik, czy sofę?

Co wybrać do salonu - narożnik, czy sofę?

Szukasz nowych mebli wypoczynkowych do salonu i zastanawiasz się, co będzie lepsze – narożnik czy sofa? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, który powinien ułatwić Ci wybór. Sprawdź z nami, co będzie lepiej prezentować się w Twoim salonie!

Zalety sofy

Sofa to bardzo dobra propozycja, która sprawdzi się szczególnie w niewielkich salonach. Sofy zazwyczaj mają prostą budowę, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele miejsca, należą do mebli bardzo ustawnych. Sofę możemy postawić tuż przy ścianie lub nawet na środku pokoju. Tutaj wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i naszych preferencji. W przypadku, kiedy mamy dosyć małe mieszkanie, w którym nie możemy pozwolić sobie na osobną sypialnię, wtedy warto wybrać sofę z funkcją spania. Dzięki temu zyskamy wygodny i funkcjonalny mebel. Jeśli chcemy zyskać dodatkowe miejsce do wypoczynku, to w tym przypadku do sofy możemy dokupić fotele lub pufy, oczywiście, o ile pozwala nam na to wielkość salonu.

Zalety narożnika

Narożnik to mebel o dużych gabarytach, daje wiele możliwości wypoczynku. Świetnie sprawdza się podczas wspólnego oglądania filmów. Na narożniku mamy dużo miejsca, przez co możemy wygodnie się położyć, a druga osoba i tak będzie miała jeszcze miejsce do siedzenia. Przed zakupem narożnika warto zastanowić się nad wybraniem narożnika z funkcją spania. Jest to również świetna alternatywa dla łóżka. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ilość miejsca do spania, duży komfort daje już narożnik, który po rozłożeniu może mieć wymiary dwuosobowego łóżka. Narożnik sprawdzi się tylko w dużych pomieszczeniach, nie warto stawiać go w małym pokoju, ponieważ wtedy w pomieszczeniu zrobi się bardzo ciasno.

Co wybrać?

Tutaj powinniśmy kierować się wielkością pomieszczenia i funkcją, którą ma pełnić narożnik, czy sofa. Jak już wcześniej wspominaliśmy, sofy sprawdzą się w małych pomieszczeniach, a w bardzo małych salonach możemy postawić na sofy dwu lub trzyosobowe bez funkcji spania, zajmują bardzo mało miejsca i ciekawie się prezentują. W średniej wielkości pomieszczeniach możemy postawić na sofę z funkcją spania lub narożnik. Natomiast w mieszkaniach, w których mamy bardzo dużo miejsca w salonie mamy największe możliwości, tutaj sprawdzi się nierozkładany narożnik, ale i także narożnik z funkcją spania, sofa, nawet czteroosobowa lub dwie sofy o mniejszych rozmiarach, a także fotele lub pufy.

Gdzie kupić sofę lub narożnik?

Wysokiej jakości sofy i narożniki znajdą Państwo w sklepie Scandicsofa.pl, tutaj do wyboru są sofy 2, 3 lub 4 osobowe, a także sofy i narożniki z funkcją spania. W tym sklepie oferujemy również narożniki o niestandardowych rozmiarach. Co więcej, przed dokonaniem zakupu warto skorzystać z naszego bezpłatnego próbnika materiałów, który ułatwi dokonanie decyzji, jeżeli chodzi o tapicerkę. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Comment here