ŁazienkaPorady

Jak wybrać baterię łazienkową do nowoczesnej łazienki?

bateria łazienkowa do nowoczesnej łazienki

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale także wysoką funkcjonalnością. Jednym z elementów wpływających na te dwie cechy, są baterie łazienkowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru baterii do nowoczesnej łazienki?

Stając przed wyborem odpowiedniej armatury łazienkowej, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech:

  • wydajność przepływu – większa wydajność to szybsze napełnienie wybranego zbiornika wodą – jest to cecha niezwykle istotna w trakcie przygotowywania kąpieli w wannie,
  • perlator – jest proekologicznym dodatkiem zakładanym powszechnie na nowoczesne baterie łazienkowe. Dzięki napowietrzeniu wody, możemy zachować silny strumień, przy mniejszym jej zużyciu,
  • ogranicznik przepływu – umożliwia ustalenie maksymalnej ilości wody, która może wypłynąć z baterii łazienkowej w ciągu minuty. Jest przydatnym elementem dla osób, które chcą oszczędzać wodę,
  • termostat – zapewnia oszczędność, ekologię oraz komfort. Termostat pozwala automatycznie ustawić zadaną temperaturę wody, dzięki czemu oszczędzamy czas w trakcie przygotowywania kąpieli w wannie.

Baterie wannowe i prysznicowe – jakie sprawdzą się w nowoczesnej łazience?

Jednym z podstawowych elementów nowoczesnej armatury łazienkowej są baterie wannowe oraz prysznicowe. W ofertach kluczowych sklepów z armaturą łazienkową, takich jak mexen.pl, najczęściej znaleźć można baterie przeznaczone do montażu ściennego – natynkowego lub podtynkowego. W ostatnim czasie pojawia się jednak wiele nowości związanych z tym rodzajem armatury. Niezwykle efektownie prezentują się baterie łazienkowe, które można zamontować na obudowie wanny (wyróżnić można baterie wielo- lub jednootworowe). Dobierając baterię do wanny wolnostojącej, warto zdecydować się na armaturę łazienkową przeznaczoną do montażu w posadzce – stanowi ona bowiem elegancki dodatek do wnętrza nowoczesnej łazienki. Kupując baterię do wanny, warto zwrócić uwagę na baterie wyposażone w natrysk – wanna z prysznicem przydaje się w wielu sytuacjach.

Baterie umywalkowe – jaką wybrać?

Poszukując idealnej baterii umywalkowej, należy koniecznie sprawdzić jej wysokość oraz długość wylewki. To te parametry wpływają w głównej mierze na komfort korzystania. Bateria łazienkowa do umywalki powinna być dobrana tak, aby woda wypływająca z wylewki, uderzając o wnętrze umywalki, nie rozchlapywała się, tylko spływała prosto do odpływu. Należy także zwrócić uwagę na odległość od baterii do dna umywalki – musi być ona na tyle duża, aby umożliwiać wygodne umycie rąk.

Bateria łazienkowa w nowoczesnej łazience – design i kolorystyka

Przez wiele lat, na rynku armatury łazienkowej, królowała chromowana kolorystyka. W obecnych czasach baterie łazienkowe oferowane są jednak w wielu innych kolorach. Niezaprzeczalnym faworytem stał się kolor czarny, który wyznaczył trendy w nowoczesnych aranżacjach. Czarny kolor armatury dodaje elegancji oraz urzeka swoją ponadczasowością. Na popularności zyskują także pozłacane wylewki czy baterie. Wielu osobom kojarzą się bowiem z prestiżem oraz bogactwem. Design armatury łazienkowej skierował się w stronę prostych, kanciastych kształtów. Producenci baterii łazienkowych nie ograniczają się jednak tylko do wyżej wymienionych barw. Na rynku dostępne są elementy armatury w kolorze białym, czerwonym, zielonym, żółtym czy niebieskim, o wielu różnych kształtach.

Artykuł partnera.

Comment here