Ogród

Jak podlewać swoją działkę?

Jak podlewać swoją działkę

Najlepsze pompy do podlewania działki

Jesteś działkowiczem, a całą wiosnę i lato spędzasz na swoim ogródku działkowym? A może masz większy ogród z wieloma roślinami, które również wymagają podlewania? Nieprzypadkowo mówi się, że woda jest źródłem życia. Nie tylko dla ludzi i zwierząt, lecz także dla roślin. Odpowiednie metody podlewania pozwalają im rosnąć zdrowo, mieć obfite plony i cieszyć się wspaniałymi kolorami. W przypadku suszy nie obejdzie się bez nawadniania roślin wodą zmagazynowaną lub z sieci miejskiej. W tym wszystkim pomagają pompy zanurzeniowe i głębinowe. Dowiedz się, która z nich będzie najlepsza na Twoją działkę.

Jaka pompa do ogrodu?

Na rynku mamy do czynienia z wieloma rodzajami pomp, przy czym najpopularniejsza jest pompa zanurzeniowa i pompa głębinowa. Czym oba rodzaje pomp się różnią? Która z nich będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie – szczegółowe informacje na stronie https://www.dostudni.pl/pompy,c120.html!

Dla kogo pompy zanurzeniowe?

Jak sama nazwa wskazuje, pompy zanurzeniowe pracują poniżej lustra wody. Zanurza się je np. w zbiorniku przeznaczonym na przechwytywanie wody deszczowej, który może być wkopany do ziemi lub umieszczony pod rynną. Zanurzeniowe pompy ogrodowe sprawdzają się także do przepompowywania wody z tzw. studni chłonnej, które stanowią zbiornik retencyjny, a następnie pozwalają swobodnie wodzie rozsączać się po działce. Jeśli w takiej studni mamy wystarczająco dużo wody, pompa zanurzeniowa pozwala ją wypompować i zasilać np. wąż ogrodowy, którym podlewamy rośliny. Sprawdź, jak wydajnie podlewać cały ogródek: https://www.dostudni.pl/jak-podlewac-ogrodki-dzialkowe,b58.html 

Aby zasilać pompę zanurzeniową, konieczne jest doprowadzenie do niej elektryczności. Wymaga to stosowania nieuszkodzonych przewodów i kabli elektrycznych, które nie spowodują porażenia prądem i przebicia w wodzie. Pompa zanurzeniowa to najtańszy wybór na każdą działkę, w której woda znajduje się w zbiornikach lub beczkach. Może ona służyć do pompowania wody czystej oraz brudnej wody, np. ze zmywania naczyń lub kąpieli. Tak zwany wtórny obieg wody jest popularny w wielu krajach zachodniej Europy. Użycie brudnej wody do spłukiwania toalety jest czymś powszechnie stosowanym i nikogo już tam nie dziwi. O takim rozwiązaniu przeczytasz na stronie https://www.dostudni.pl/.

Pompa zanurzeniowa a wysokość lustra wody

Jest jeden prosty sposób, aby dowiedzieć się, kiedy pompa zatapialna może być używana na działce. Wtedy, gdy lustro wody nie znajduje się na głębokości większej niż 8 metrów. W większości przypadków zbiorniki do podlewania ogrodu nie znajdują się na większych głębokościach, zatem klasyczna ogrodowa pompa poradzi sobie z jej pompowaniem do celów podlewania ogródka. Jeśli jednak chcesz wypompować wodę ze studni głębinowej, którą być może ktoś wcześniej już wykonał, potrzebny będzie nam inny rodzaj pompy – hydroforowej.

Dla kogo pompy głębinowe?

Pompy hydroforowe to pompy niezatapialne, które umieszcza się w zamkniętych pomieszczeniach i doprowadza do nich prąd. Mogą to również być pompy spalinowe w przypadku działek, do których elektryczność nie została doprowadzona. Pompa powierzchniowa hydroforowa ma zdolność pompowania wody ze studni głębinowej, w której lustro wody położone jest na głębokości większej niż 8 metrów. Woda doprowadzana jest na powierzchnię przy pomocy sztywnej instalacji hydraulicznej, zakończonej na końcu specjalnym koszem, umieszczonym pod lustrem wody. Tego typu pompy nadają się jednakowo do nawadniania ogrodu, mogą też pozwalać pobierać wodę ze studni, jeśli nie mamy możliwości podłączenia się do sieci wodociągowej. Wybierając taką pompę głębinową, sprawdź, jaką pojemność ma zbiornik hydroforowy. Im jest on większy, tym rzadziej pompa będzie musiała się uruchamiać. Wyjaśnić również trzeba, że nie nadają się one do płytki studni kopanych, tylko wierconych. Do tych pierwszych poleca się pompy zatapialne, nazywane również ogrodowymi.

Comment here