Porady

Jak modnie wykończyć wnętrze?

Jak modnie wykończyć wnętrze

Nowoczesne wnętrza mogą być urządzone w różnym stylu. Często stawia się na przytulne skandynawskie dodatki, prosty minimalizm lub elegancki styl glamour. We wnętrzach bardzo ważne są detale i ozdoby. Duży efekt można uzyskać przy odpowiednim wykończeniu ścian, zwłaszcza uwzględniając mnogość materiałów, wzorów i tekstur, które obecnie są dostępne. W dalszym ciągu, jednym z modniejszych i efektownych sposobów na wykończenie ścian są tapety. Na ich popularność wpływa duży wybór, nie tylko wzorów, ale też motywów dekoracyjnych oraz faktur. Okleiny ścienne są dość proste w naklejaniu, trwałe i odporne. Niektóre materiały mogą być z powodzeniem zmywane, a po niektórych tapetach można malować. To dość ciekawa alternatywa dla cegły lub kamienia, nie wymaga impregnacji oraz regularnego czyszczenia i odkurzania. Tapeta jest cienka, przez co nie zabiera cennej przestrzeni.

Jakie są zalety tapet w pomieszczeniach?

Okleiny ścienne mogą całkowicie odmienić wystrój wnętrza. Można położyć je w całym pokoju, ale też wybrać jedną ścianę i zdecydować się na ciekawy motyw dekoracyjny. Może być to krajobraz, powtarzające się motywy roślinne lub zwierzęta np. konie. Tapety dobrej jakości są wykonane z materiałów ekologicznych, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Sprawdzą się w pokoju dziecka, a nawet w kuchni lub w salonie. Warto szukać nietypowych i oryginalnych oklein ściennych, które produkowane są w Polsce i charakteryzują się wysoką jakością nadruku. Tapety mogą mieć też ciekawą teksturę, przypominać cegły lub kamienie na ścianie. To też doskonały sposób na wyrażenie swoich zainteresowań. Świetnie sprawdzają się w małych i przytulnych restauracjach, ale pasują też w komfortowych hotelach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość wykonania, łatwość przyklejenia oraz trwałość. Nowoczesne tapety nie są nudne, mogą przypominać ręcznie malowane obrazy na ścianach, które do złudzenia podobne są do prawdziwych dzieł. Okleiny ścienne mogą być wykonane z różnych materiałów. Często jest to fizelina, papier lub tworzywo. Tkaninowe produkty to dość nowoczesna technika, dlatego warto się na nie zdecydować. Są elastyczne i mocne oraz nie marszczą się podczas mocowania.

Tapety 3D – gdzie się sprawdzą?

Niezwykle interesujące są trójwymiarowe okleiny. To sposób na oryginalne wnętrze. Doskonale pasują do pokoju dziecięcego. W pokoju dziecka można nakleić trójwymiarowe naklejki, które przedstawiają ulubione postaci z bajki lub zwierzęta, np. konie. Taka tapeta może mieć postać powtarzalnych, geometrycznych wzorów, które są niebanalne i przyciągają wzrok. Dekoracja pasuje też do przedpokoju oraz do kuchni. Dodaje koloru i wpływa na efekt wizualny całości. Pastelowe barwy dobrze wyglądają w jasnych, słonecznych pomieszczeniach, w których trzymane są rośliny. Ścianę warto dodatkowo oświetlić, aby jeszcze bardziej podkreślić oryginalny projekt i wzór. Kolorystyka może być dopasowana do wnętrza, stonowana, ale niekiedy idealnie wygląda kontrast, jaki tworzy się pomiędzy jasnym wystrojem a ciemną tapetą.

Comment here