Porady

Jak czyścić drzwi prysznicowe?

Jak czyścić drzwi prysznicowe

Korzystanie z kabiny prysznicowej ma to do siebie, że z czasem gromadzi się na niej kamień w postaci nieestetycznych zacieków i śladów po kroplach. Aby skutecznie usunąć takie zabrudzenia, trzeba postawić na odpowiednie środki chemiczne i metody. Jak prawidłowo czyścić drzwi prysznicowe?

Środki chemiczne do walki z kamieniem

Na rynku można znaleźć wiele środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z kamieniem. Działają one bardzo szybko, dlatego efekty są widoczne już po jednym przetarciu. Nie można jednak używać ich w nadmiarze, ponieważ w składzie znajdują się bardzo silne i często szkodliwe substancje, które szybko przenikają do powietrza. Z tego powodu dobrą praktyką jest wietrzenie pomieszczenia każdorazowo po zastosowaniu takiego preparatu.

Domowe sposoby na czyszczenie drzwi prysznicowych

Drzwi prysznicowe można wyczyścić też z wykorzystaniem domowych sposobów. Muszą być to substancje, które dobrze radzą sobie z kamieniem. W przypadku kabin ze szkła z powodzeniem można zastosować ocet. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą, nałożyć na powierzchnię i spłukać po kilkunastu minutach.

Innym domowym sposobem na poradzenie sobie z kamieniem na kabinie prysznicowej jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Należy wymieszać ją z wodą utlenioną, nałożyć na powierzchnię ścianki i poczekać kilkanaście minut. Kolejnym krokiem jest spłukanie całej mieszanki.

Najważniejsze zasady czyszczenia kabiny prysznicowej

Jeśli wiesz już, co sprawdzi się najlepiej do czyszczenia kabiny prysznicowej, warto zastanowić się także nad samymi technikami. Najważniejsza jest systematyczność. Najlepiej czyścić kabinę regularnie, by nie doprowadzić do sytuacji, w której zgromadzi się na niej zbyt dużo trudnego do usunięcia kamienia.

Nie warto używać również szorstkich gąbek, a także wyjątkowo mocnych środków chemicznych. Oba te czynniki mogą bowiem doprowadzić do porysowania i zmatowienia ścian kabiny. W tym celu najlepiej stosować specjalne ściereczki z mikrofibry oraz ściągaczki z gumową końcówką. Obecnie na rynku pojawiają się takie produkty w wersji automatycznej, jednocześnie pochłaniające brudną wodę z szyby.

Comment here