Ogród

Estetyczne ogrodzenie palisadowe – sposób na prywatność w willowym osiedlu

Estetyczne ogrodzenie palisadowe – sposób na prywatność w willowym osiedlu

Ogrodzenie jest niezwykle istotnym elementem nieruchomości. Pozwala nie tylko wyznaczyć granice działki, lecz także uchronić znajdujących się na niej ludzi przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Taką funkcję pełni m.in. ogrodzenie palisadowe. Czym jest?

Jak wygląda ogrodzenie palisadowe?

Ogrodzenie palisadowe to bardzo prosta, nowoczesna konstrukcja, która składa się z poziomych lameli. Na rynku znaleźć można również konstrukcje pionowe, choć cieszą się one znacznie mniejszą popularnością. Pomiędzy poszczególnymi elementami znajdują się wolne przestrzenie, jednak są one niewielkie. Sprawia to, że to co dzieje się na działce, jest zupełnie niewidoczne z daleka. Z tego powodu na takie rozwiązanie decydują się osoby, którym zależy na zachowaniu prywatności.

Ogrodzenie palisadowe, czyli nowoczesność

Ogrodzenia palisadowe są powszechnie wykorzystywane na osiedlach z nowoczesnymi domami ze względu na swój wygląd. To konstrukcje bardzo proste, a zarazem eleganckie. Nie zaburzają one charakteru budynku i okolicy, wpisując się w niego niemal idealnie. Poty palisadowe nie mają żadnych ozdobników. Często są one utrzymane w jednym odcieniu, choć istnieje opcja przygotowania lameli w różnych barwach.

Ze względu na swój wygląd, płoty palisadowe znajdują zastosowanie przede wszystkim na nowoczesnych posesjach. Komponują się doskonale z prostymi bryłami współczesnych wilii, a także takimi materiałami, jak metal czy beton – mówi specjalista z firmy Płotex oferującej ogrodzenia palisadowe w wielu odsłonach.

Ogrodzenia palisadowe, czyli wytrzymałość

Przęsła ogrodzeniowe palisadowe są wykonywane z różnych materiałów. Ogromną popularnością cieszą się modele drewniane, aluminiowe czy ze stali ocynkowanej. Te ostatnie wykazują zdecydowanie największą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Pozwalają na cieszenie się doskonałym wyglądem konstrukcji przez wiele sezonów. 

Ogrodzenia palisadowe drewniane są niezwykle klimatyczne i pasują do budynków, w których pojawiają się elementy z drewna. Wymagają one jednak regularnego impregnowania, by nie spróchniały pod wpływem wilgoci. Dzięki temu mogą zapewniać prywatność przez kolejne lata.

ogrodzenie palisadowe z podmurówką

Ogrodzenia palisadowe dostosowane do potrzeb użytkownika

Ogrodzenia palisadowe są bardzo proste, ale nie oznacza to, że nie ma możliwości ich spersonalizowania. Obecnie firmy produkujące takie konstrukcje na zamówienie udostępniają swoim klientom opcję zdecydowania o szerokości przęseł, materiale wykonania, wysokości ogrodzenia czy jego kolorze. Znaczenie ma też szerokość pomiędzy kolejnymi słupkami. W ostatnich latach popularnością cieszą się ogrodzenia palisadowe z podmurówką.

Ogrodzenia palisadowe z podmurówką

Ogrodzenia palisadowe z podmurówką pozwalają na zabezpieczenie działki przed działaniem szkodników. To dobry wybór także w sytuacji, gdy teren na danej posesji jest dość grząski. Na podmurówkę warto zdecydować się w przypadku ogrodzeń drewnianych. W ich przypadku elementy wykonane z tego delikatnego materiału mogą mocniej łapać wilgoć od podłoża lub roślin rosnących tuż przy konstrukcji. Podmurówka podnosi je nieco wyżej, dlatego mogą one zachować swój świetny wygląd na dłużej.

Comment here