Porady

Czarna szafa ze szklanym frontem – gdzie pasuje?

Czarna szafa ze szklanym frontem – gdzie pasuje?

Czy przeszklone przestrzenie w szafach nadal mają sens? A może kojarzą się nieodłącznie z meblościankami, widzianymi w domu dziadków lata temu? Ależ skąd. Obecnie czarne szafy również można wyposażyć w gabloty, podświetlone przez LED lub listwą ozdobną. A do jakich pomieszczeń przyda się taki mebel? Podpowiadamy!

Pracownia lub gabinet a czarne szafy

Eleganckie meble koloru czarnego świetnie nadają się do domowego gabinetu. Oczywiście sprawdzą się też w klasycznym biurze. Przeszklenia na froncie pozwolą wyeksponować ważne dla firmy przedmioty, np. osiągnięcia pracowników czy prototypy flagowych produktów. Oświetlana gablota stanie się pięknym dopełnieniem wystroju biurowej przestrzeni.

Urządzasz pracownię kreatywną? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie do niej zamówić? Polecamy czarne szafy z przeszklonymi półkami: https://www.komandor.pl/zastosowanie-szaf/czarne-szafy. Przynajmniej część z nich warto zostawić na widoku i umieścić tam swoje najlepsze prace. Umeblowanie w kolorze czerni to propozycja dla osób, które wiedzą, czego chcą. Artyści, wizjonerzy i ekscentryczne osobowości lubią kontrastować tę barwę z innymi, także tymi mocnymi. Dlatego proponowane meble sprawdzą się:

  • jako wyposażenie dla fotografa – do jego studio,
  • w atelier grafików i rysowników,
  • do urządzenia pracowni plastycznej,
  • w biurach architektów wnętrz.

Oprócz nadawania wymarzonego wyglądu pracowni, szafy te pełnią oczywiście funkcję praktyczną. To tam będą miały swoje miejsce wszelkie przybory, sprzęty i akcesoria, potrzebne w codziennej pracy kreatywnej.

Jadalnia w stylu loft? Czemu nie!

Okazuje się, że czarne meble są coraz częściej wybierane jako baza aranżacji w przestrzeniach mieszkalnych. Dziś już nie zakłada się, że takie wyposażenie musi kreować mroczny klimat. Dzięki dopasowaniu bryły mebli i łączeniu materiałów oraz barw szafa czarna pięknie zaprezentuje się np. w jadalni. Szczególnie polecamy ją do aranżacji w stylu industrialnym (https://www.komandor.pl/blog/loftowe-sciany-dzialowe-z-drzwiami-miedzy-kuchnia-a-salonem). Drewniane, czarne płyty meblowe wspaniale skomponują się z:

  • elementami szklanymi, np. blatem nowoczesnego stołu,
  • metalowymi krzesłami,
  • mosiężną lampą, zawieszoną nad stołem,
  • obrazami albo grafikami w ciemnych ramach,
  • dekoracyjną ścianą z cegły lub betonu.

By nieco rozjaśnić wystrój, można dodać intensywniejsze akcenty – np. w kolorze żółtym. Poduszki na krzesła, zasłona bądź roleta okienna i obrus powinny ciekawie odmienić wystrój. W gablocie niech natomiast zostaną ustawione oryginalne filiżanki loftowe i niebanalne pojemniki.

Czarne szafy do salonu

Kolejne miejsce w domu idealne dla tych mebli to przestronny salon. W dużych przestrzeniach nie ma ryzyka, że pokój zostanie przytłoczony ciemną kolorystyką. Dziś coraz więcej osób ustawia szafy w pokoju dziennym. To już nie tylko miejsce na meble wypoczynkowe oraz regały i stolik TV.

Pojemna szafa pozwoli pochować to, co nie powinno zagracać przestrzeni. W salonie często wypoczywamy, więc nadmiar przedmiotów dookoła nie jest wskazany. By się efektywnie relaksować, dobrze jest postawić na przytulny minimalizm. Dlatego mebel z właściwą liczbą półek, wieszaczków czy szuflad pomoże w zachowaniu salonowego ładu. Goście nie będą musieli również oglądać bałaganu, gdy przyjdą. A za szybą warto wyeksponować cenne pamiątki z podróży czy ozdobne figurki bądź naczynia.

Szklane elementy w meblach nie tylko nadają im lekkości i smukłości. Odbijają też światło, a ponadto umożliwiają uwidocznienie wybranych przedmiotów. Otwierane ukośnie szklane drzwiczki pozwolą schować za szybą ozdobne akcesoria, kolekcję minirzeźb czy swoje własne prace artystyczne. Komandor pomoże Ci zaprojektować taką czarną szafę i zbuduje ją specjalnie dla Ciebie. Zobacz bogatą ofertę materiałów i rozwiązań tego polskiego producenta z tradycjami!

Comment here