Porady

Dobra szafka i problem z butami z głowy

Dobra szafka i problem z butami z głowy

Niepoukładane buty wyglądają bardzo nieestetycznie, a do tego utrudniają przemieszczanie się po korytarzu.

Jeśli borykasz się z tym problemem, rozwiążą go szafki na buty do przedpokoju. Ten niepozorny mebel pomieści wszystkie obuwie, a tym samym pozwoli zachować ład i porządek. Jak wybrać odpowiednią szafkę na buty?

Szafki na buty do przedpokoju – dlaczego warto je kupić?

Luźno stojące obuwie nie tylko źle wygląda, ale przede wszystkim przeszkadzają. Zapewne większość osób spotkała się z sytuacją, że na podłodze w przedpokoju piętrzyły się pod nogami stosy butów. A gdy pojawili się goście, trzeba było omijać je wielkimi krokami. W takiej sytuacji można zaradzić w prosty sposób, a dokładnie kupić szafkę na buty, która pomieści nie tylko Twoje i domowników buty, ale także gości. Ten element wyposażenia wnętrza jest obowiązkowy i pozwoli zachować ład, a także zaoszczędzić miejsca w przedpokoju. Ponadto, szafki na buty mają walory estetyczne i stanowią element aranżacji.

Szafka na buty – jaki rodzaj wybrać?

Wielkość szafki należy dostosować do metrażu oraz stylu, w jakim urządzony jest przedpokój. I oczywiście do ilości par butów. Do wyboru masz kilka rodzajów:

  • Szafki z siedziskiem – poza utrzymaniem porządku, dodatkowo pełnią funkcję siedziska. To bardzo wygodna opcja dla osób, które lubią zakładać buty na siedząco. Co więcej, taki model jest doskonałą ozdobą wnętrza.
  • szafki na buty do przedpokoju z wieszakiem – to zestaw, który poza szafką na buty posiada dodatkowo wieszaki na okrycia wierzchnie, a także komodę lub małą szafkę czy lustro. Takie rozwiązanie jest doskonałe, ponieważ w jednym miejscu znajdują się wszystkie elementy garderoby, z których najczęściej się korzysta, szykując się do wyjścia.

Dobra szafka na buty do przedpokoju – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobra szafka na buty pozwoli pozbyć się bałaganu w przedpokoju. Jeśli zdecydujesz się na jej zakup, weź pod uwagę kilka istotnych czynników, które  mają znaczący wpływ na wybór:

  • wielkość i głębokość szafki – rozmiar szafki powinien być dostosowany do wielkości przedpokoju, a także ilości butów. Poza wielkością koniecznie zwróć uwagę na głębokość szafki. Jeżeli zamierzasz trzymać w niej nie tylko adidasy, a również wysokie szpilki i buty z wysoką cholewką np. kozaki, to powinny być one głębokie. W przypadku zbyt płytkich modeli możesz mieć problem ze zmieszczeniem tego typu obuwia.
  • wygląd – choć kluczową kwestią jest funkcjonalność mebla, to design również ma znaczenie. Szafka powinna pasować do aranżacji wnętrza. Jeśli dopiero urządzasz przedpokój, to wybierz meble do przedpokoju z tej samej serii. Jeżeli dokupujesz szafkę, wybierz taką, która wizualnie będzie spójna z całością.
  • Wykonanie – szafki na buty do przedpokoju powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić trwałość. Dobrze, aby były odporne na zarysowania oraz zabrudzenia.
  • dodatkowe funkcje – obecnie szafki na buty do przedpokoju penie tylko porządkują buty, ale pełnią również inne funkcje. Niektóre modele połączone są z wieszakami na ubrania i dodatkową komodą, dzięki czemu tworzą spójną całość. Inne mają siedzisko.

Comment here