Dekoracje

Do minimalistycznych wnętrz

Do minimalistycznych wnętrz

W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej pojawiają się folie na okno, które działają ochronnie i uniemożliwiają dostrzeżenie tego, co znajduje się we wnętrzu budynku. Dzięki nim nie musimy się martwić o rolety i chętniej rezygnujemy również z firanek oraz zasłon.

Ochrona

Folie nalepiane na szyby okienne posiadają wiele cennych właściwości. Jedną z nich jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (potrafią zatrzymać nawet 99% szkodliwych promieni) oraz skutecznie zabezpieczają mieszkanie przed nagrzaniem się pomieszczeń. To szczególnie cenne w upalne dni, gdy mamy wiele okien zwróconych na południową stronę. Ponadto folie ochronne na okno stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami. W razie stłuczenia szyby wszystkie kawałki powinny pozostać w tym samym co wcześniej miejscu. To ważne również w sytuacji, gdy na naszym podwórzu dzieci często grają w piłkę i ich zabawki mogłyby uszkodzić nasze okna.

Prywatność

Bardzo ciekawym i minimalistycznym rozwiązaniem jest zamontowanie folii na okno, która całkowicie chroni naszą prywatność. Będąc we wnętrzu budynku widzimy wszystko, co dzieje się na zewnątrz. Jednocześnie osoby próbujące zaglądnąć przez okna do naszego mieszkania nie będą w stanie dostrzec, co się w nim dzieje. Dzięki temu nie musimy się martwić o rolety i zasłony, chroniące naszą prywatność. To dodatkowa oszczędność oraz możliwość rezygnacji z elementów, które nie pasują do wystroju naszych pomieszczeń.

Dodatkowa dekoracja

Jeśli zależy nam na utrzymaniu kolorystyki oraz dekoracji danego pokoju, możemy zdecydować się na folię ozdobną. Mamy do wyboru różne kolory oraz wzory. Możemy zdecydować się na minimalistyczne kształty lub secesyjne symbole, imitujące wygląd witrażu. Ciekawym rozwiązaniem są również wizerunki zwierząt lub krajobrazy, dzięki którym nasze wnętrze będzie pełne oraz jednocześnie zabezpieczone. Jeśli nie chcemy zakryć wzorem całej szyby, możemy zdecydować się jedynie na mały fragment, który będzie stanowił zaledwie akcent względem całej dekoracji i wszystkich elementów w pomieszczeniu. Wybrane przez nas wzory zależą od naszych oczekiwań oraz ochrony, na której nam zależy. Możemy połączyć funkcjonalność wraz z dekoracyjnością i dobrać wszystkie potrzebne cechy.

Comment here