Budowa domu

Co musisz wiedzieć o roletach zewnętrznych?

DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ PROMIENNIKI CIEPŁA W SALONIE MASAŻU?

Masz zamiar kupić rolety zewnętrzne? Na początku musisz poznać ich rodzaje i zalety. Kupno rolet to nie jest łatwe zadanie – trzeba przecież wybrać bezpieczne, funkcjonalne i najlepiej antywłamaniowe. Ten artykuł dostarczy Ci nieco wiedzy o roletach zewnętrznych.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Standardowymi roletami zewnętrznymi są rolety natynkowe, inna ich nazwa to rolety elewacyjne. Posiadają one obudowę z aluminium, natomiast ich pancerz (pokrywa rewizyjna) mieści się z przodu kasety. Ta ostatnia jest przytwierdzana do muru lub też montowana we wnęce okna. Ten rodzaj rolet doskonale nadaje się do montażu w gotowych budynkach. Dostępne są one w wielu kolorach, więc łatwo je dopasować do ogólnej stylistyki architektury. Dobrze, jeśli pancerz ma wypełnienie z pianki poliuretanowej, wtedy jest w stanie zapewnić odpowiednią izolację cieplną.

Kolejnym rodzajem rolet zewnętrznych są rolety podtynkowe. Ich obudowa jest tworzona z aluminium, natomiast pokrywa montowana jest do dołu skrzynki. Kaseta musi zostać przytwierdzona przed oknem, do czego służy specjalna wnęka. Te rolety wymagają zaplanowania już na etapie projektowania budynku, ich montaż wiąże się bowiem z ingerencją w jego konstrukcję.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Wszyscy, którym zależy na zwiększeniu swojego bezpieczeństwa powinni pomyśleć o roletach antywłamaniowych. Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych są roletami antywłamaniowymi. Co charakteryzuje rolety antywłamaniowe? Przede wszystkim większa wytrzymałość. To jednak nie wszystko. Roleta antywłamaniowa posiada elementy o większym przekroju niż standardowe. Po spuszczeniu rolety jej wieszaki zostają zablokowane, dzięki czemu żaden nieproszony gość nie dostanie się do środka.

Nie ukrywajmy – rolety zewnętrzne są dość ciężkie.  Aby poprawić ich funkcjonalność można zdecydować się na te z elektrycznym napędem. Mogą one występować w wersji przewodowej lub bezprzewodowej.

Jakie rolety zewnętrzne są najbardziej popularne?

Do najbardziej popularnych rolet zewnętrznych można zaliczyć rolety typu Standard. Nazywa się je również nadtynkowymi, adaptacyjnymi i elewacyjnymi. Rolety Standard produkowane są z wysokiego gatunku aluminium. Skrzynka montowana jest tu na murze lub we wnęce okiennej, co sprawia, że rolety widoczne są na elewacji (stąd ich nazwa). Pokrywa rewizyjna umieszczona jest z przodu skrzynki rolety. Takie rolety można stosować w nowych jak i już istniejących budynkach. Bardzo często pancerze rolet posiadają specjalną piankę ocieplającą (choć dostępne są też modele bez pianki).

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – charakterystyka

Jednym z rodzajów rolet antywłamaniowych są tak zwane rolety RKS. Niestety, na tego typu rozwiązanie należy się zdecydować już na etapie projektu. Skrzynka rolety montowana jest w nadprożu okna podczas wznoszenia budynku. Nadproża rolet RKS wykonane są z twardego styropianu zbrojonego prętami stalowymi. Boki rolet obłożone są płytami suprema. Zaletą rolet typu RKS jest na pewno to, że są niewidoczne na elewacji budynku oraz to, że są energooszczędne.

A jakie zalety posiadają rolety zewnętrzne? Na pewno znacząco zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, co przekłada się na oszczędności w domowym budżecie. Rolety zewnętrzne są przyjazne środowisku, głównie dzięki temu, że pozwalają zużywać mniej energii. Ponadto chronią one prywatność domowników i zapewniają świetną izolację akustyczną. Dzięki nim bez przeszkód można cieszyć sie zaciszem własnego domu.

Bartmetaco – kim jesteśmy?

Istniejemy na rynku od 30 lat (1989 rok), specjalizujemy się w produkcji okien PCV i aluminium. W naszej ofercie można też znaleźć wiele systemów rolet zewnętrznych, które wyróżnia wysoka jakość wykonania. Dla nas najważniejszy jest klient i jego potrzeby. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, analizując pragnienia osób, które się do nas zgłaszają. Nasze produkty są proste w montażu i można je łatwo dostosować do stylistyki budynku. Zapraszamy na naszą stronę www, gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych rozwiązań dla swojego domu.

Comment here