Kuchnia

Blaty kuchenne na wymiar z kwarcytu naturalnego

Blaty kuchenne na wymiar z kwarcytu naturalnego

Blaty kamienne kojarzą się nam z wysoką wytrzymałością oraz luksusowym wyglądem. Nic więc dziwnego, że z roku na rok sięga po nie coraz więcej osób, stawiających na sprawdzone i jakościowe rozwiązania. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się zwłaszcza blaty z kamienia naturalnego, do których zalicza się kwarcyt naturalny. To wyjątkowy surowiec, który świetnie odnajdzie się w większości współczesnych kuchni. Sprawdźmy, dlaczego warto go wybrać i czym charakteryzują się blaty kuchenne na wymiar z kwarcytu!

Kwarcyt naturalny w kuchni. Co należy o nim wiedzieć przed zakupem?

Kwarcyt naturalny to skała, która powstaje w wyniku połączenia piaskowca i mułowca. Posiada charakterystyczną, przepięknie mieniącą się w świetle kryształową powierzchnią, która nadaje wykonanym z niego blatom bardzo ciekawych efektów wizualnych. Kwarcyt naturalny jest ponadto dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na idealne dopasowanie jego estetyki do kolorystyki kuchni i mebli kuchennych.

Kwarcyt naturalny posiada kilka cennych właściwości użytkowych. Nie każdy wie, że jest to kamień naturalny twardszy niż sam granit, co czyni z niego bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał na blaty kuchenne na wymiar. Oprócz tego, kwarcyt jest także odporny na działanie wilgoci, tłuszczów, kwasów, a także soli i zasad, co sprawia, że będzie świetnym wyborem do kuchni, w której regularnie przygotowywane są posiłki.

Istotnym atutem kwarcytu naturalnego jest także jego wygląd. Oprócz charakterystycznej kryształowej powierzchni, blaty z kwarcytu pod względem wizualnym bardzo przypominają inny bardzo pożądany i ceniony w dzisiejszych czasach surowiec – szlachetny marmur. W związku z tym, są polecaną, znacznie lepszą i tańszą dla niego alternatywą. Ze względu na dużo słabsze właściwości użytkowe, marmur nie jest bowiem kamieniem rekomendowanym na blaty kuchenne.

Blaty kuchenne na wymiar z kwarcytu naturalnego. Jak z nich korzystać?

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego zachwycają swoją unikalną estetyką i szerokim wyborem kolorów. Użytkownicy kierują ku nim swoją uwagę także ze względy na doskonałe właściwości użytkowe, jakimi może poszczycić się ten elegancki i klasyczny surowiec. Na bazie kwarcytu produkowane są bowiem trwałe, odporne na uszkodzenia i bezproblemowe w użytkowaniu blaty. Ich estetyka jest na tyle uniwersalna, że blaty z kwarcytu świetnie odnajdują się zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i pomieszczeniach zaaranżowanych w bardziej klasycznej stylistyce.

Blaty z kwarcytu naturalnego można użytkować bez obaw o ich zniszczenie. Wysoka twardość kwarcytu pozwala na przechowywanie na blatach ciężkich sprzętów kuchennych, krojenie produktów spożywczych, a nawet rozbijanie mięsa. Odporność na wysokie temperatury pozwala natomiast na ustawienie na nich gorących naczyń i garnków bez potrzeby używania dodatkowych podkładek. Blatom z kwarcytu nie jest groźna także woda ani kwasy – wystarczy pamiętać o systematycznej impregnacji oraz usuwaniu zabrudzeń i rozlanych płynów na bieżąco, aby cieszyć się zadbanymi i pięknymi blatami kuchennymi przez cały czas ich użytkowania. 

Comment here