Porady

Zewnętrzne wycieraczki — jakie wybrać?

Zewnętrzne wycieraczki — jakie wybrać

Wraz ze zmianą pór roku na podeszwach butów do budynków przedostaje się większa ilość zanieczyszczeń. Aby zminimalizować zanieczyszczenia dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w odpowiednią wycieraczkę. Wybór tego typu produktów na rynku jest bardzo duży, o czym warto pamiętać, by wybrać te najlepsze wycieraczki zewnętrzne?

 

Podstawowe rodzaje wycieraczek do zewnętrznego zastosowania 

Zewnętrzne wycieraczki można podzielić na dwie podstawowe grupy – domowe oraz obiektowe.Wycieraczki obiektowe przeznaczone są do stosowania w budynkach o intensywnym natężeniu ruchu (np. klatki schodowe wieżowców, hotele, restauracje). Tu bardzo często można spotkać wycieraczki z nadrukiem (dostępne w sklepie www.techem-wycieraczki.com.pl/sklep/wycieraczki-z-nadrukiem-61/), które poza tym, że są funkcjonalne, stanowią również pewien rodzaj reklamy/promocji obiektu. Ich charakterystycznymi cechami jest duża wytrzymałość, spore rozmiary oraz znikoma ilość dekoracji.

Wycieraczki domowe są znacznie bardziej różnorodne od tych obiektowych. Tu stosowane są różne rozmiary, materiały, a nawet kształty. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na bardzo dokładne oczyszczenie obuwia z kurzu czy drobnych zanieczyszczeń. Funkcjonalność wycieraczek zewnętrznych Dobra wycieraczka zewnętrzna jest wykonana z solidnych i trwałych materiałów, o bardzo dobrym poziomie chłonności i ochronie przed zanieczyszczeniami przedostającymi się z zewnątrz. Dodatkowo często uch dolna warstwa jest pokryta gumą lub ciekną warstwą winylu – taki zabieg pozwala zapobiec ślizganiu się wycieraczki w czasie jej użytkowania. To bardzo ważne nie tylko dla komfortu, ale również bezpieczeństwa. 

Jaki materiał na wycieraczki sprawdzi się najlepiej? 

W przypadku wycieraczek zewnętrznych jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Przede wszystkim powinien być chłonny. Z tego też powodu bardzo często wybór pada na wycieraczki gumowe, które często mają na swojej powierzchni drobne wypustki tworzące szczoteczki, co umożliwia dokładne wyczyszczenie podeszwy buta.Dla miłośników ekologi polecane są wycieraczki kokosowe, o grubym splocie, dzięki czemu są wytrzymałe i nie tracą swojej funkcjonalności przez długi czas. Takie wycieraczki często łączone są z podkładem z gumy lub tworzywa sztucznego, o nadaje im antypoślizgowych właściwości. Wycieraczki kokosowe wykazują się bardzo dużą odpornością na wilgoć. Ciekawym rozwiązaniem mogą być wycieraczki z polietylenu, które nie tylko wyglądają ciekawie, przypominając nieco murawę, ale również będą mrozoodporne i przetrwają na zewnątrz przez dług czas niezależnie od warunków atmosferycznych. 

Jaki rozmiar wycieraczki wybrać? 

Jaki rozmiar wycieraczki wybrać? Do niewielkich przestrzeni powinna wystarczyć taka o wymiarach 60×40 cm, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup modelu, który będzie wypełniał całą przestrzeń przy drzwiach wejściowych. Odpowiednio duża wycieraczka pozwoli na dokładniejsze wyczyszczenie obuwia. W przypadku dwuskrzydłowych drzwi, czy bardzo obszernego podestu, niezawodnym rozwiązaniem będą wycieraczki z rolki, które idealnie można dopasować niemal do każdego wymiaru wejścia.Warto pamiętać o tym, że funkcjonalna wycieraczka to taka, która zrobiona jest z chłonnego i swobodnego materiału, swoim wymiarem idealnie dopasowana do potrzeb. 

Estetyka wycieraczki 

Czy wycieraczki zewnętrzne (dostępne w sklepie www.techem-wycieraczki.com.pl/sklep/wycieraczki-zewnetrzne-56/ zawsze muszą być jednolite i prostokątne? Absolutnie nie. Wybór kształtów, kolorów czy ozdobników jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Osoby stawiające na elegancje często sięgają po półokrągłe modele wycieraczek, najlepiej z ażurowego tworzywa lub gumy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także modele owalne czy o zaokrąglonych narożach. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań mogą postawić na wycieraczki z nadrukiem w formie fotografii, obrazu, rysunku czy ciekawego napisu zachęcającego do wejścia. 

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej wycieraczki nie jest prosty. Warto jednak poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego modelu, by przez długi czas cieszyć się estetyczną i funkcjonalną wycieraczką zewnętrzną.  

Comment here