Dekoracje

Zasłony – ponadczasowa ozdoba okna

Zasłony – ponadczasowa ozdoba okna

Zasłony stanowią jeden z tych dodatków, który decyduje o charakterze pomieszczenia – mogą wzbogacić wnętrze o dodatkowy element kontrastujący oraz przyczynić się do stworzenia ciepłej atmosfery w pokoju.  To właśnie z tego względu należy poważnie podejść do kwestii doboru zasłon, celem osiągnięcia idealnego rozwiązania w twojej przestrzeni. Dzięki odpowiedniej barwie i rodzajowi tkaniny można optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń.

Funkcje zasłon

Najważniejszym zadaniem zasłon jest ochrona przed słońcem i dopełnienie wystroju wnętrza. W czasie upału zasłona obniża temperaturę w pomieszczeniu, ogranicza działanie promieniowania UV i ułatwia przetrwanie tego trudnego czasu oraz chroni prywatność domowników. Poza tym zasłony wyglądają bardzo dekoracyjnie i nadają pomieszczeniom ciepłego klimatu. Zasłony najlepiej sprawdzają w większych pokojach.  We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych ozdobne zasłony łagodzą surowość wnętrza. Do wnętrz mniejszych polecane są zasłony na wymiar gładkie i o jaśniejszych kolorach.

Kolorystyka i wzornictwo

Zasłony sklep online oferuje zasłony uszyte z naturalnych materiałów i olbrzymi wybór kolorów, faktur, ozdób. Różnice w grubości zasłon mają wpływ na efekt końcowy wystroju pomieszczenia i jego funkcjonalności. Zasłona tworzy ramę wokół okna. Wykonana z tkanin delikatnych i jasnych idealnie sprawdza się w salonie i kuchni. Grubsze zasłony są idealne do sypialni, ponieważ doskonale chronią przed światłem latarni ulicznych. W dużych pomieszczeniach można zawiesić zasłony elektryczne o ciemniejszych kolorach lub w ulubiony wzór. Nie pomniejszą optycznie wnętrza, a dodadzą przytulności.  Zasłony powinny kończyć się metr lub półtora metra od podłogi.  Wiele osób lubi bardzo długie zasłony i nie wyobraża sobie krótkich zasłon.

Ozdobne powieszenie zasłon

Na dekoracyjność zasłon na wymiar ma wpływ sposób powieszenia. Microflex to innowacyjny sposób układania zasłon. Polega na tym, że zasłony mają  na stałe wszyte niewielkie plastikowe haczyki, które sprawiają, że materiał jest zawsze pofałdowany w równych odstępach.  Wyglądają bardzo elegancko i pięknie dekorują wnętrze. Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu odrobiny romantyzmu, warto można spiąć zasłony na jednym lub z dwóch boków za pomocą subtelnych kokard lub ozdobnej klamry. Oryginalnych sposobów na upinanie zasłon jest bardzo wiele. Inspiracje można znaleźć oglądając zdjęcia aranżacji wnętrz lub samodzielnie stworzyć ciekawe upięcie.

W wyglądzie zasłony kluczowe znaczenie ma także karnisz. Oferta jest bardzo różnorodna – od wersji minimalistycznych do niezwykle ozdobnych.  Najchętniej wybierane są karnisze drewniane lub metalowe, ponieważ znakomicie  wyglądają w każdej aranżacji. Minimalistyczne karnisze są uniwersalne – elegancko wyglądają i nie przytłaczają zasłon. Ozdobne zasłony potrafią zmienić wnętrze i są jednym z łatwiejszych sposobów odświeżenia aranżacji pokoju, bez wydawania majątku na nowe umeblowanie.

Comment here