Porady

Malowanie fasady natryskiem pneumatycznym – wady i zalety

Malowanie fasady natryskiem pneumatycznym – wady i zalety

Jak bardzo szybko odmienić wygląd każdego budynku? Niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest farba fasadowa i malowanie elewacji. To proces, który można przeprowadzić w tradycyjny sposób, wykorzystując klasyczne pędzle czy wałki lub zaoszczędzić sporo czasu, wybierając technikę malowania natryskiem pneumatycznym. Sprawdzamy, jakie plusy i minusy ma to rozwiązanie.

Zalety malowania natryskowego z wykorzystaniem farby fasadowej

Ten sposób wykończenia fasady to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu. Prace, w porównaniu do używania tradycyjnych pędzli, postępują o wiele szybciej. W przypadku natrysku wystarczy kilka ruchów i zamalowany zostaje bardzo duży obszar. Szybciej wysycha również sama farba fasadowa – rozprowadzana jest w formie drobnych cząsteczek lub mgiełki. Oprócz krótszego czasu pracy istotny jest również wysiłek, który trzeba w nią włożyć. Dzięki natryskowi nie musimy co chwile sięgać do pojemnika z farbą oraz martwić się, że zaschnie ona na pędzlu. Samo malowanie jest o wiele mniej męczące.

Kolejna istotna zaleta malowania natryskowego to oszczędność dużej ilości farby. Podczas malowania pędzlem marnujemy wiele materiału z powodu chlapania, rozlewania lub zbyt szybkiego wysychania farby. W przypadku malowania mechanicznego farba zawsze pozostaje w specjalnym zbiorniku. To znacznie zmniejsza ryzyko wycieku czy zaschnięcia. Na plus jest także bardziej równomierne rozprowadzenie farby na powierzchni roboczej. Łatwo uzyskać efekt jednolitej powłoki bez nieestetycznych smug pędzla. Samo wykończenie wygląda znacznie lepiej, niż w przypadku pracy ręcznej.

Warto podkreślić, że istnieje wiele technik malowania natryskowego – można regulować ilość nakładanej farby, tworzyć oryginalne wzory czy wymieniać dysze, by szybciej pokrywać duże powierzchnie. To wyjątkowo komfortowy sposób malowania, który staje się jeszcze łatwiejszy, gdy wykorzystujemy trwałe i estetyczne farby, jak np. Jedynka Fasadowa.

Farba fasadowa a wady malowania natryskiem pneumatycznym

Ten rodzaj malowania ma właściwie jedynie dwa minusy. Pierwszy to specjalistyczny sprzęt, za który należy zapłacić więcej, niż za pędzle i wałki. Problem ten można rozwiązać, korzystając z usług profesjonalisty, który dysponuje odpowiednim wyposażeniem. Zatrudnienie fachowca niweluje także drugi minus – obsługa natrysku pneumatycznego wymaga pewnej wprawy. Nie wszyscy od razu równomiernie i z wyczuciem będą potrafili rozprowadzić farbę fasadową. Osoba doświadczona szybko poradzi sobie z malowaniem, a znakomite efekty jej pracy długo będą prezentować się niezwykle estetycznie.

www.farbyjedynka.pl

Comment here