Salon i sypialnia

Urządzasz salon na wiosnę Sprawdź, jakie trendy koniecznie musisz uwzględnić!

Urządzasz salon na wiosnę Sprawdź, jakie trendy koniecznie musisz uwzględnić!

Wiosna to idealny moment, by wprowadzić odrobinę świeżości do swojej domowej przestrzeni. Jeśli planujesz mały remont salonu, uwzględnij tegoroczne trendy z zakresu designu. Poniżej krótkie ich zestawienie.

Trend numer 1: żółte i granatowe kanapy

W salonie najważniejszy jest komfort wypoczywania, połączony z nutką dobrego smaku w postaci designerskich mebli i dodatków. W 2020 roku bezapelacyjnymi królowymi modnie urządzonych wnętrz będą żółte i granatowe kanapy. Tego typu zestaw wypoczynkowy definiuje wnętrze, czyniąc je stylowym i wyrazistym. A gdy dodać do niego atrakcyjne dodatki, pozostaje tylko rozsiąść się wygodnie na kanapie i rozkoszować smakiem aromatycznej kawy z nowej filiżanki. Chwilo, trwaj!

Trend numer 2: indywidualizm we wnętrzu

W 2020 roku zdecydowany akcent padnie na indywidualizm. Wszystko, co oryginalne, nietuzinkowe i wychodzące poza dobrze znane ramy stanie się godne uwagi. Wnętrze ma oddawać temperament, zainteresowania i charakter domowników. Przestrzenie katalogowe, poukładane i często zupełnie bez wyrazu odejdą w niepamięć. Jeżeli chcesz, aby Twój salon rozbrzmiewał nutką indywidualizmu, wprowadź do niego rodzinne pamiątki. Na ścianie możesz samodzielnie namalować drzewo genealogiczne, na którym powiesisz ramki z fotografiami bliskich Ci osób. Wtedy bez wątpienia Twój dom nabierze wielopokoleniowego ducha. Domowa przestrzeń będzie podkreślać indywidualizm jej mieszkańców.

Trend numer 3: ponadczasowe rozwiązania na lata

To, co nie wychodzi z mody po dwóch sezonach, również staje się bardzo pożądane. Ponadczasowy styl i rozwiązania, które pozostaną na dłużej są atrakcyjne nie tylko ze względu na domowy budżet, ale również na wartość sentymentalną. Dlatego też inwestorzy budujący i wykańczający dom coraz częściej decydują się na klasyczne elementy, takie jak białe listwy przypodłogowe, delikatne listwy wykończeniowe przysufitowe oraz klasyczną stolarkę okienną i drzwiową. Bardziej przemyślane zakupy to także przejaw większej świadomości ich ekologicznych konsekwencji. Rośnie grupa tych, którzy kupują mniej.

Trend numer 4: materiały i surowce z recyklingu

Polityka zrównoważonego rozwoju i mądrego wykorzystania zasobów naturalnych wpływa bezpośrednio coraz mocniej także na branżę wnętrzarską. Świadomi konsumenci chętnie sięgają po meble i dodatki wyprodukowane z surowców poddanych recyklingowi. Często zaglądają też na pchli targ – w poszukiwaniu unikalnych przedmiotów z duszą, którym mogą dać drugie życie. Świadomość ekologiczna ma coraz większy wpływ na to, jak w swoich domach żyją Europejczycy oraz w jaki sposób je urządzają i dekorują.

Trend numer 5: ciepłe barwy zamiast bieli i szarości

Po latach dominacji bieli i szarości na skandynawską modłę przyszedł wreszcie czas na wielki powrót koloru. Ciepła terakota, żółty, różowy, musztardowy – żadnego z nich nie zabraknie w modnie urządzonym salonie. Jeśli poszukujesz barw, którymi wypełnisz przestrzeń gościnną, weź pod uwagę każdy z powyższych. Gwarantujemy, że ciepła, bliskości i przytulności w niej na pewno nie zabraknie.

Trend numer 6: tapety w wielkie kwiaty

Kwiaty w ujęciu maxi to trend, który rozgości się na ścianach mieszkań i domów – i to nie tylko w salonie. Wspaniale ociepla przestrzeń, skupiając uwagę gości na wybranym motywie.

Comment here