Kuchnia

Szklane panele do kuchni

Szklane panele do kuchni

Panele szklane to najnowszy trend we wnętrzarstwie. Tego typu panele to tak właściwe szklane płytki z nadrukowana grafika, które wykorzystywane są w celach dekoracyjnych, przede wszystkim w kuchniach.

Wstępują one w różnych korach, także wzorach na przykład https://www.tulup.pl/panele-kuchenne. Dlatego też ze względu na swoją uniwersalność zyskały one na niezwykłej popularności w ostatnich latach. Umieszczenie ich nad blatami lub też stołem jadalnym sprawa, że kuchnia nabiera nowego żywego charakteru, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów dekoracyjnych. Tanie rozważnie nadaje całej powierzchni lekkości, a także optycznie powiększa ja, co jest niezwykle istotne w przypadku małych kuchni.

Łatwość czyszczenia i bezpieczeństwo

Jedna z największych zalet zastosowania paneli szklanych w kuchniach jest ich łatwość czyszczenia. Zamocowanie ich w miejscach, gdzie przygotowywane są posiłki, pomaga zachować ład i porządek, za pomocą jedynie mokrej szmatki, gdy osad na ich nie przywiera tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych kafelków. Dodatkowo tego typu panele, nie są wykonywane ze zwykłego szkła. Przystosowane są one do zmian temperatur, a także działania wilgoci, przez co ryzyko ich pęknięcia, na przykład nad kuchenką, gdzie różnice temperatur są największe, jest praktycznie zminimalizowane do zera.

Idealne do małych kuchni

Kolejna zaleta paneli szklanych jest ich możliwość wykorzystania w nawet wielkich kuchniach. Gładka błyszcząca powierzchnia idealnie optycznie powiększa przestrzeń, sprawiając, że całe pomieszczenie będzie wydawało się, na o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Duży wybór rodzajów, a także kolorów i wymiarów paneli szklanych pozwala na realizację nawet najbardziej ambitnych projektów. Przykładowo szklane panele mogą zapełnić całą przestrzeń między blatem a szafkami kuchennymi lub znaleźć się tylko i wyłącznie nad płytą grzewczą, zabezpieczając ściany przed zabrudzeniem.

Ile kosztują panele szklane

Cena paneli szklanych, zależy w głównej mierze od ich jakości, a także metody, jaką zostały one wykonane, co przekłada się także na ich walory estetyczne oraz wytrzymałość. Cena najczęściej liczona jest w złotych za metr kwadratowy powierzchni panelu, chociaż niektóre sklepu oferują tego typu rozwiązania na sztuki. Wyróżnia się między innymi panele słoneczne:

  • typu float- które są o bezbarwnej fakturze i niskiej odporności
  • kolorowe szklane tafle, wykonywane ze szkła barwionego, które jest nieco bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia
  • szkła hartowane, które są najbardziej odporne na uszkodzenia i gwarantują trwałość rozwiązania na długie lata

W sklepach https://www.tulup.pl/panele-kuchenne/panel-125x50cm dostępne są także panele z przygotowanymi, gotowymi nadrukami, które potrafią zamienić nudną kuchenną ścianę w prawidzwą atrakcję dom i arcydzieło sztuki, które będzie przyciągało uwagę nie tylko gości, ale także domowników.

Panele szklane to nowoczesne rozwiązanie, które na stałe zrywa z nudnymi i monochromatycznymi kuchniami, nadając im nowego i odświeżonego charakteru.

Comment here