Dekoracje

Prezent na parapetówkę, który będzie pasował do każdego mieszkania

Prezent na parapetówkę

Zaproszenie na parapetówkę, czyli pierwsze przyjęcie w nowym mieszkaniu, zawsze stawia osoby zaproszone przed dylematem: co podarować szczęśliwym nabywcom nowego lokum? Niegdyś kupowało się rzeczy potrzebne, dziś stawia raczej na uniwersalne dekoracje. Poniżej przedstawiamy propozycje trzech prezentów, które sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach.

Zegar ścienny w wersji nowoczesnej lub retro

Nawet jeśli w mieszkaniu wcześniej nie byliśmy, to raczej znamy gusta przyjaciół, którzy zapraszają nas na parapetówkę i umiemy określić, jaki typ prezentu bardziej im się spodoba. Zegary ścienne glamour (i nie tylko), to rozwiązanie dość uniwersalne – każdy ma potrzebę kontrolowania czasu. Chociaż samo słowo „glamour” może sugerować określony styl, to warto pamiętać, że w rzeczywistości znaczy ono: „lśniący, błyszczący”, a te cechy przypisuje się ekskluzywnym dodatkom do wnętrz.

Zegar ścienny glamour może więc wpisać się zarówno w styl minimalistyczny, jak i boho, francuski, angielski, vintage, retro. W zasadzie w każdy. Trzeba też dodać, że glamour to nie tylko złote i srebrne dodatki. Błyszcząca, minimalistyczna czerń także spełnia założenia glamour, a przy tym jest dość uniwersalna – sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Stojak na wino – niezbędny dodatek w eleganckim domu

W Polsce utarł się zwyczaj przechowywania alkoholi w barku lub… lodówce! Co prawda niektóre trunki przed podaniem należy schłodzić, ale trzymanie ich w takich warunkach dłuższy czas to swego rodzaju niewłaściwość.

Oryginalne stojaki na wino to ciągle nowość w naszych domach, co jest dobrą wiadomością dla osób szukających prezentu na parapetówkę. Tego rodzaju wyposażenie nie trafia na listę najważniejszych potrzeb, więc jest duża szansa, że szczęśliwi nabywcy nowego mieszkania jeszcze go nie mają. Przy tym stojak na wino niewątpliwie jest prezentem idealnym na parapetówkę – dekoracyjny, praktyczny, naprawdę przydatny i do tego pozwalający na wniesienie serwowania alkoholi na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Stojaki na wino nie zajmują dużo miejsca, zmieszczą się nawet w kawalerce.

Świece zapachowe i dekoracyjne – sposób na przytulne wnętrze

Prezent z okazji parapetówki nie musi być trwały i nienaruszalny przez lata. Równie dobrze, może być nim coś, co da się zużyć w przyjemny sposób i wcale nie chodzi tu o alkohol a o ekskluzywne świece dekoracyjne.

Świece zapachowe to chyba jeden z bardziej uniwersalnych prezentów. Sprawdzi się absolutnie w każdym wnętrzu i nie ma osoby, która nie przyjęłaby ich z radością. Oczywiście muszą to być wysokiej jakości świece, wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników, które nie wydzielają toksycznych substancji w czasie spalania.

Kolor? W zasadzie dowolny. Warto jednak celować w neutralne warianty – biel, srebro, czerń, lawenda, turkus, odcienie beżu. Na bardziej wyraziste kolory można się zdecydować tylko wówczas, gdy wiemy, jak będzie zaaranżowane wnętrze.

Przy wyborze świecy trzeba pochylić się też nad jej zapachem. Tu wybór jest naprawdę ogromny, co może utrudnić zadanie. Jeśli nie wiemy, w jakich świecach gustują gospodarze, najlepiej wybrać uniwersalne, kwiatowe lub owocowe zapachy. Sprawdzą się o każdej porze roku i w każdym wnętrzu.

Świece dekoracyjne mają to do siebie, że zdobią mieszkanie nawet wówczas, gdy się nie palą. To jeden z tych gadżetów, które, mimo niewątpliwego uroku, zazwyczaj trafiają na sam dół listy zakupowej. Tym bardziej warto wręczyć je jako prezent z okazji parapetówki.

Żadna z propozycji nie budzi entuzjazmu? Na stronie Alila Interiors (https://alilainteriors.pl) znajdziesz więcej ciekawych prezentów na parapetówkę i nie tylko.

Wpis partnera.

Comment here