Porady

Odkurzacze centralne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i jakie mają zalety?

Odkurzacze centralne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i jakie mają zalety

Sprzątanie domu o sporej powierzchni przy użyciu zwykłego odkurzacza często okazuje się bardzo problematyczne. W takim przypadku dobrze sprawdza się jednostka centralna. Odkurzacze centralne usprawniają proces odkurzania, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu na porządkach. To bardzo skomplikowane urządzenia, które mają wiele zalet, przez co są coraz częściej wybieranymi produktami na rynku.

Z czego składają się odkurzacze centralne?

  1. Jednostka centralna- wytwarza podciśnienie w instalacji.
  2. Rury PCV- umiejscowione w całym domu, w podłodze, w ścianach czy w kanałach wentylacyjnych.
  3. Gniazda ssące- montowane na końcu rur w danych obszarach domu, czyli wszędzie gdzie konieczne jest podłączenie węża ssącego.
  4. Wąż ssący- osiągający długość do 9 metrów.
  5. Dodatki- odkurzacze centralne mogą posiadać na przykład automatyczną szufelkę z otworem odprowadzającym kurz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze jednostki centralnej?

Przede wszystkim bardzo istotną kwestią jest maksymalna długość instalacji. To od niej zależy właściwie to, jaki odkurzacz będzie dla nas odpowiedni. Innym ważnym parametrem jest powierzchnia do sprzątania, przybliżona ilość gniazd ssących oraz moc i sposób filtracji. Wszystkie te informacje znajdziemy na karcie produktu wybranego przez nas odkurzacza. Przepływ instalacji należy mierzyć względem najmniej korzystnie położonego gniazdka, czyli przeważnie najbardziej oddalonego. Moc odkurzacza zależy od naszych indywidualnych preferencji. Odkurzacze o dużej mocy przydadzą się zwłaszcza przy sporych domach.

Zalety odkurzaczy centralnych

Najważniejszymi zaletami systemu centralnego jest jego wysoka skuteczność oraz komfort sprzątania. Nie musimy już zmagać się z noszeniem długiego i ciężkiego odkurzacza po całym domu, wystarczy, kiedy tylko rozsuniemy długi wąż i dotrzemy do nawet trudno dostępnych miejsc. Odkurzymy nasz dom szybko i bezproblemowo. Oprócz tego dużo przyrządów dodatkowych wpływa na ułatwienie nam zadania. Ciekawym rozwiązaniem jest między innymi automatyczna szufelka. Pamiętajmy także o tym, że odkurzacz centralny oczyszcza powietrze w całym domu, usuwa zanieczyszczenia i roztocza. Odkurzacze centralne gwarantują cichą pracę, bez konieczności częstej zmiany worków.

Airvac – montaż odkurzaczy centralnych.

Comment here