Salon i sypialnia

Materace termoplastyczne – to powinniście o nich wiedzieć!

Materace termoplastyczne - to powinniście o nich wiedzieć!

Na rynku dominują materace sprężynowe, które obecnie należą do grupy najczęściej kupowanych. Osoby, które chcą zapewnić sobie lepszy komfort snu, szukają materaca, który spełni ich wysokie wymagania, powinny jednak rozejrzeć się zupełnie za inną technologią. Jaką? Otóż do najnowocześniejszych i najchętniej polecanych przez lekarzy materacy należą materace termoplastyczne.

Miękkość i komfort

Twarde materace mogą znacznie utrudniać sen. Są niewygodne, wbijają się w ciało i sprawiają, że trudno jest zasnąć. Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy lubią odczuwać miękkość pod plecami, wychodzą materace termoplastyczne, zwane inaczej termoelastycznymi. To miękki produkt, który unosi ciało użytkownika niczym delikatny puch. Człowiek błogo i szybko zasypia, budzi się wypoczęty i pełny życiowej energii. Jest wiele prawdy w przekonaniu, że ktoś, kto dobrze wyspał się, jest łagodniejszy wobec innych, mniej denerwuje się i ma głowę pełną innowacyjnych pomysłów.

Przyjemne ciepło

Materace termoplastyczne polecane są osobom, które w sezonie jesienno-zimowym narzekają na uczucie zimna. Specjalna, nowoczesna pianka ulega nagrzewaniu i zapewnia ciepło zmarzluchom. Ciężar ciała jest rozprowadzany równomiernie po całej powierzchni pianki. Materace te solidnie podtrzymują ciało, reagują na takie sygnały z ciała jak: temperatura i nacisk. Perfekcyjnie dopasowują się do użytkownika.

Materac termoplastyczny polecany jest osobom, które zmagają się z bólami kręgosłupa. Użytkownicy, którzy wypróbowali ten materac potwierdzają, że spanie na nim przynosi ulgę przy bólach pleców. Warto zainwestować w tego typu materac i raz na zawsze zapomnieć o przykrych dolegliwościach bólowych, których nie potrafią zwalczyć nawet specjalistyczne maści.

Właściwości antyodleżynowe

Długotrwałe unieruchomienie może spowodować odleżyny. Pacjentom zmagającym się z powyższym problemem, ulgę przynoszą specjalnie dobrane materace. Pianka, z której wyprodukowany jest materac termoplastyczny, ma właściwości antyodleżynowe, dzięki temu w  znaczący sposób pobudza krążenie krwi. Materace termoplastyczne są polecane osobom po udarach, wypadkach i pacjentom z niepełnosprawnością. Za zastosowaniem tego materaca w przypadku osób chorych i niepełnosprawnych przemawia także fakt, że doskonale reguluje temperaturę – pacjent nie poci się oraz nie odczuwa chłodu. Materac dostosowuje się do kształtu ciała oraz zapobiega pojawieniu się groźnych roztoczy w miejscu, w którym leży pacjent. Pokrowiec materaca można wyprać i nałożyć dopiero po dokładnym wysuszeniu. Jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Od rodzaju materaca zależy wygodny, zdrowy i komfortowy sen. Dla zdrowego kręgosłupa ma olbrzymie znaczenie to, na jakim materacu śpimy. Nowoczesne materace mają zapewnić nie tylko zdrowy sen, ale także stanowić ulgę dla obolałego kręgosłupa.

Comment here